OPTIMUS CLICK & SPRAY - Nový koncept postřiku vinohradů a nízkých plodin

Nový systém postřiku u rosičů HARDI pod názvem „OPTIMUS click & spray“, který byl představen na konci roku 2017, byl speciálně vyvinut společností ILEMO HARDI pro zvýšeni efektivnosti a redukci úletu při aplikaci prostředků na ochranu rostlin.

Systém byl přijat výborně a je techniky a výzkumnými centry, které měli možnost ho vidět a testovat, hodnocen jako výrazný průlom v oblasti ochrany vinic.

Na mezinárodní výstavě FIMA ve Španělsku sklízel stejné úspěchy a pozitivní ohlasy od zákazníků, dealerů a zemědělských odborníků z oboru. Přišly také první objednávky pro francouzský španělský a portugalský trh díky prvním praktickým zkušenostem a výborným výsledkům týkajícím se aplikace tímto systémem.

První stroje již byly dodány a úspěšně pracují u zákazníků i v České republice. Ohlasy na OPTIMUS jsou velmi pozitivní.

DIFUZORY SYSTÉMU OPTIMUS
Základem celého nového systému postřiku jsou difuzory. Jejich design a technologie jsou zcela nové a výsledky provedeného postřiku jsou lepší než u jiných systémů na trhu.
Aplikační hubice je kompletně seřizovatelná a nastavitelná bez jakéhokoliv nářadí. Aplikační úhel je nastavitelný díky otevírání/zavírání klapek. Ozubený profil hubice zvyšuje turbulence vzduchu a zvyšuje promíchání směsi postřikové kapaliny a vzduchu a zlepšuje pronikání do ošetřovaného porostu. Každý difuzor se dá částečně nebo celkově uzavřít pomocí vnitřní klapky. Vodicí elementy otáčejí proud vzduchu na vstupu o 90° a tím zvyšují průtok a minimalizují ztráty díky turbulencím.
Tyto difuzory jsou montovány na modulárních držácích s rozvody, které lze tvarově přizpůsobit geometrii ošetřovaného porostu. Jednotlivé moduly vytvářejí tři různá proudění vzduchu: čelní pro rozpohybování listů a otevření porostu, středové vycházející z hubice a zadní, zabraňující ztrátám způsobeným směrem a rychlostí pojezdu stroje.

Kombinovaný efekt modularity tvarů, turbulencí proudu vzduchu vycházejícího z difuzorů, předního a zadního proudu vzduchu s malou vzdáleností od ošetřovaného porostu způsobuje:

SNÍŽENÍ

  • úletu postřiku v hodní části
  • ztrát spadem na půdu
  • ztrát odrazem z listové plochy
  • efektu nižší pokryvnosti uvnitř porostu při vysokých rychlostech

ZVÝŠENÍ

  • umístění přípravků v citlivých částech porostu
  • celkové efektivity aplikace

DOSAŽENÍ

  • vyšší pracovní rychlosti (20% +)
  • snížení dávky (až o 30%)
  • kombinace obou efektů

Aplikační systém OPTIMUS je nabízen také pro zahradnictví, pěstitele jahod, salátů apod. Difuzory jsou osazeny na ramenech Cronos Rail s možností záběru od 6 do 12 m.*

Jana Solanská,
UNIMARCO a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down