Online dny otevřených dveří - představí česká města netradičně

Evropské fondy pomáhají realizovat malé i velké projekty po celé České republice. Zajímá vás, kde konkrétně fondy EU pomohly ve vašem regionu? Ministerstvo pro místní rozvoj pravidelně pořádá akce, kde se s úspěšnými projekty můžete seznámit.

V rámci přímého přenosu z Chebu lze navštívit Goethův naučný lesopark, který nabízí zábavu i poučení, nejmodernější dětské dopravní hřiště v Karlovarském kraji, zrekonstruovaný unikátní hrázděný Statek v Milíkově, nové přírodovědné centrum u Domu dětí a mládeže Sova, opravený Chebský hrad, jedinou štaufskou císařskou falc na našem území, Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb, kde se děti seznámí s chovem hospodářských zvířat, pěstitelstvím nebo s tradičními řemesly, zrekonstruovanou Pěší zónu se zajímavou dominantou Bránou času, moderní učebny na 6. Základní škole Cheb.

Z Turnova zamíří online prohlídka 22. 10. 2022 do Muzea Českého ráje v Turnově a jeho expozice Horolezectví, depozitář a také nově zrestaurované sbírky, geopark Český ráj, jeho krásy a zajímavosti, pivovar Rohozec se zrekonstruovanými objekty, polyfunkční komunitní centrum pro setkávání různých komunit, modernizované učebny v základní škole Žižkova v Turnově, denní stacionář v MŠ a ZŠ Sluníčko, kde je poskytováno zázemí, podpora, sociální služby a osobní asistence a město Turnov.

Virtuální prohlídka z Valtic nabídne 05. 11. 2022 nové centrum pro praktickou výuku vzdělávání studentům SOŠ vinařské a SOU zahradnického, stezku bosou nohou s jednotlivými stanovišti a jejich zajímavostmi, společnost Mauting s. r. o. s ukázkou výroby kvalitních udíren, národní centrum divadla a tance na zámku Valtice, které poskytuje např. zázemí pro badatele které zajímají dějiny těchto umění, vinařství Moravíno s. r. o. s představením postupu výroby vína, nově opravené náměstí Svobody, které bylo dějištěm nespočtu historických událostí a projedete se na kole po cyklostezce podél železné opony.*

Zdroj: MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down