21.01.2022 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olomoucký kraj má studii mapující možnosti stavby malých vodních nádrží

Možnosti vzniku malých vodních nádrží v Olomouckém kraji zmapovala nová územní studie, kterou si dalo zpracovat hejtmanství. Jak sdělil hejtmanův náměstek Jan Šafařík, některé vodní nádrže pomáhající zadržet vodu v krajině bude možné v budoucnu postavit s pomocí dotací.

„Malé vodní nádrže mají tu výhodu, že jejich vybudování nepodléhá stavebnímu povolení, ale stačí pouze ohlášení vodoprávnímu úřadu, což výrazně urychluje celý proces výstavby. Tyto nádrže slouží například k posílení celkové odolnosti krajiny, zelené infrastruktury v území, mimoprodukčních funkcí lesa a hydrologické sítě vůči negativním dopadům změny klimatu,“ uvedl Šafařík.

Studie podle něj ukazuje místa, která jsou v kraji vhodná pro potenciální stavbu vodních nádrží do velikosti dvou hektarů s výškou hráze do 2,5 metru. „Materiál je určen především obcím. Rozpracován byl zatím pro území obcí s rozšířenou působností Prostějov, Šumperk a Uničov. V případě většího zájmu z jiných obcí s rozšířenou působností je možné nabídnout podrobnější zpracování i jim,“ podotkl Šafařík.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down