14.04.2018 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ohlédnutí za polními dny Evropské trávníkářské společnosti

Evropská trávníkářská společnost (ETS) vznikla v roce 2007 v italské Pise (www.turfgrasssociety.eu). Navázala na dlouhodobou tradici setkávání evropských trávníkářských specialistů v rámci seminářů Rasenkolloquium. Cílem ETS je šířit nové poznatky v oblasti trávníkářství, umožnit diskusi mezi univerzitami, nezávislými konzultanty, firmami a praktickými trávníkáři. Postupně se do ETS začlenili také kolegové z USA, kde je trávníkářský výzkum mnohem více podporován než v Evropě.

Hlavní a nejviditelnější aktivitou ETS je organizování konferencí (sudé roky) a polních dnů (liché roky). V roce 2017 se konaly poprvé polní dny ETS ve střední Evropě, a to v moravské metropoli – v Brně, kde má výuka a výzkum v oblasti trávníkářství dlouhou tradici. Mendelova univerzita v Brně (MENDELU) je spojena s ETS od jejích úplných počátků, kdy se autor článku zúčastnil iniciačního setkání ve Veroně v roce 2006 a stal se také zakládajícím členem v roce 2007.

Akce proběhla na MENDELU ve dnech 12. až 13. září 2017. Organizátoři (Agronomická fakulta MENDELU a Český svaz greenkeeperů) měli velké štěstí na počasí, protože den před zahájením akce vydatně pršelo a ještě první konferenční den konání polních dnů občas zapršelo.

Text a foto

doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D.,

Agronomická fakulta,

Mendelova univerzita v Brně

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 4/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down