20.04.2010 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

OECD – Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj

Organizace OECD sdružuje vlády zemí z celého světa, které se zavázaly k demokracii a tržnímu hospodářství, aby podpořily udržitelný hospodářský růst, zvýšily zaměstnanost a životní úroveň, zajistily udržení finanční stability a poskytovaly ekonomickou pomoc ostatním rozvojovým zemím. OECD přispívá k růstu světového obchodu a poskytuje prostředí, kde vlády mohou porovnat politické zkušenosti, hledat odpovědi na běžné problémy, identifikovat správnou praxi a koordinovat domácí a zahraniční politiku.

OECD je jedním z největších světových a nejspolehlivějších zdrojů srovnatelných statistik a ekonomických a sociálních údajů. Stejně jako shromažďuje údaje, sleduje trendy, analýzy a prognózy ekonomického vývoje, výzkumu sociálních změn nebo vyvíjející se vzory v oblasti obchodu, životního prostředí, zemědělství, technologiích, zdanění a další.
OECD je také jedním z největších světových vydavatelů v oblasti ekonomie a veřejné politiky a používá množství informací o široké škále témat, která pomáhají vládám podporovat prosperitu a boj proti chudobě prostřednictvím hospodářského růstu a finanční stability. Pomáhá zajistit environmentální dopady hospodářského a sociálního rozvoje. Práce této organizace je založena na nepřetržitém sledování událostí jak v členských zemích, tak i mimo oblast OECD, a zahrnuje pravidelné projekce v krátkodobém a střednědobém horizontu ekonomického vývoje. V dodatkovém protokolu k Úmluvě o OECD bylo rozhodnuto, že EK se rovněž bude podílet na práci organizace, kdy často tato práce přesahuje rámec pouhého pozorovatele a ve skutečnosti dává EK status členské země.

 

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 2/2010.

Text a foto Ing. Alena Kosková, MZe ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down