31.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odborný webinář ÚKZÚZ

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský srdečně zve na odborný webinář  Přípravky na ochranu rostlin jako součást integrované ochrany rostlin, který proběhne 2. 2. 2022, 10:00 - 13:00, prostřednictvím platformy Microsoft Teams.

„Integrovaná ochrana rostlin (IOR) je provázaným komplexem zásad, které na sebe navazují a vytváří tak harmonický celek. V praxi to znamená kombinaci vhodných agrotechnických a pěstitelských postupů, při jejichž dodržení lze předpokládat snížení nutnosti aplikace přípravků na ochranu rostlin (POR).

S použitím POR úzce souvisí rovněž zjišťování výskytu škodlivých organismů prostřednictvím monitoringu, využití výstupů prognostických modelů a sledování vývoje počasí v dané lokalitě.

V rámci tohoto semináře bychom se rádi zaměřili na poslední článek IOR, kterým je právě oblast použití POR. Stěžejní přednáška bude věnována situaci v oblasti restrikcí POR, schvalování úč. látek a v neposlední řadě alternativním možnostem ochrany (pomocné prostředky na ochranu rostlin).

Zařadit bychom však v rámci tohoto semináře chtěli také přednášku, která bude prezentovat výsledky pokusů, které porovnávají nebo ověřují účinnost biologických přípravků nebo jiných pomocných prostředků na ochranu rostlin. Případně přípravků povolených pouze pro použití v rámci ekologického zemědělství, a to ať už mezi sebou nebo v kontrastu biologický přípravek vs. běžný POR.

Nedílnou součástí celého komplexu IOR je rovněž akreditované poradenství. Na závěr semináře bychom pak představili také výsledky šetření IOR, které proběhlo v roce 2020.“ V případě zájmu prosíme o vyplnění registračního formuláře , poté obratem obdržíte emailem vstup na webinář.*

Zdroj: ÚKZÚZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down