14.10.2022 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbor městské zeleně ve Zlíně vysadí na podzim na různých místech 173 stromů

Odbor městské zeleně ve Zlíně nechá vysadit na podzim na různých místech 173 stromů. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Celkově bude vysazeno 152 kusů listnatých alejových stromů v zastoupení: javory, lípy, buky, duby, habry, jasany, jírovce, lísky, olše, jeřáby, okrasné třešně, višně, jinany, temnoplodce, muchovníky, platany, ibišky a jerlín," uvedl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (STAN). Zbylých 21 vysazených stromů budou jehličnany, jedle, smrky, borovice či modříny.

"Kvůli výraznému suchu během letošního roku i minulých let budeme nahrazovat uhynulé stromy, které tvoří téměř 60 procent plánované výsadby stromů, dva kusy byly zničeny vandalismem. Další stromy budou vysazeny jako uložená náhradní výsadba za kácení stromů a na přání občanů," uvedl Landsfeld.

Nové stromy budou například v parku u zámku, parku Komenského či v parku u univerzity, také na třídě T. Bati, v ulicích Štefánikova, Sokolská či na sídlišti Jižní Svahy.

"V říjnu vypukne také výsadba cibulovin a hlíz. V plánu je vysadit 82 900 kusů cibulovin. Na jaře pak budou Zlín zdobit tulipány, narcisy, krokusy, ladoňky, ladoničky, okrasné česneky, hyacinty, sasanky, liliochvostce, řebčíky, modřence a konvalinky," uvedl mluvčí.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down