14.07.2005 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ochrana vinic před špačky bude možná jednodušší

Jihomoravský kraj se snaží pomoci vinařům s ochranou vinic před špačky. Vedení kraje proto hodlá využít zákonodárné iniciativy a obrátí se na ministerstvo životního prostředí s podnětem k vydání prováděcího předpisu, který by vinařům usnadnil postup při ochraně úrody.

Ministerstvo životního prostředí je připraveno se podnětem kraje zabývat. Současná právní úprava umožňuje plašení nebo odstřel špačků jen na základě dlouhého a komplikovaného správního řízení (vinař se musí s žádostí o povolení nejprve obrátit na úřad obce s rozšířenou působností, která má na vydání rozhodnutí poměrně dlouhé lhůty).
Vedení kraje proto požaduje, aby ministerstvo životního prostředí vydalo prováděcí předpis, které by stanovil jednotná pravidla pro postup při ochraně před nájezdy špačků. Vinaři i majitelé ovocných sadů by se při ochraně před špačky řídili touto vyhláškou a nemuseli již jednotlivě žádat o povolení. Ministerstvo životního prostředí možnost vydání takové vyhlášky nevyloučilo. Cílem bude stanovit takové podmínky, které by byly rozumně použitelné v praxi a zároveň by zajistily dostatečnou ochranu i jiných ptačích druhů, které v oblasti žijí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down