08.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění na výstavě Floria Léto

Na Výstavišti Kroměříž proběhne od 12. do 14. srpna již 46. ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahradníky – Floria Léto 2022. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu od stovek českých i zahraničních prodejců. Součástí výstavy je tradičně velkolepá květinová expozice, tentokrát nesoucí název Květinový svět v obrazech.

„Pavilon A se promění v květinový svět, kde bude připravena expozice tvořená z desítek tisíc květin. Tým aranžérů pod vedením floristky Kláry Franc Vavříkové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka vytvoří sedm florálních obrazů z květin vrcholného léta. Tisíce mečíků, lilií, jiřinek a slunečnic dotvoří známé obrazy s květinovou tematikou od světoznámých malířů jako Vincent van Gogh, Claude Monet, Gustav Klimt a další,“ vysvětluje ředitel výstaviště Ondřej Kuropata.

Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí. Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program.

Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Bezbariérový areál o velikosti čtyř hektarů obsahuje dva výstavní pavilony, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto, Floria Podzim Bonsai a Floria Dušičky, které mají tradici již více než 45 let.

Zdroj: TZ Výstaviště Kroměříž*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down