Obnova zeleně v městském lesoparku Malý Heulos

Projekt v příštích dvou letech počítá s odstraněním některých dřevin především z bezpečnostních důvodů. Z parku zmizí nemocné a nevhodné porosty, další stromy budou kvůli špatnému stavu ošetřeny zdravotními a výchovnými řezy.

Budou také zastřešeny dutiny u poškozených, ale vitálních a perspektivních stromů. Celý lesopark se rozkládá na ploše kolem 36 hektarů. Vede jím kolem 12 kilometrů cest. V části Malý Heulos roste přibližně 800 stromů. Zdravotní a bezpečnostní řez čeká téměř 150 z nich.
Z parku zmizí i přehoustlé nálety a křoviny, zůstanou jen perspektivní dřeviny. Následně dodavatel provede úpravu terénu a vysadí desítky nových stromů a stovky keřů. Vegetační úpravy v lesoparku budou stát kolem 3,2 milionu korun. Téměř polovinu pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Práce skončí v květnu 2007. Malý Heulos je zatím posledním z městských parků, který projde obnovou. V minulých letech se úprav zeleně dočkaly Smetanovy sady, park u hlavního nádraží, park na Jánském kopečku a Štefánikovy sady. Rekonstrukci dalších parků město Jihlava momentálně nepřipravuje. Na území Jihlavy je deset parků, které jsou významnými krajinnými prvky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *