03.08.2005 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obnova zeleně v městském lesoparku Malý Heulos

Projekt v příštích dvou letech počítá s odstraněním některých dřevin především z bezpečnostních důvodů. Z parku zmizí nemocné a nevhodné porosty, další stromy budou kvůli špatnému stavu ošetřeny zdravotními a výchovnými řezy.

Budou také zastřešeny dutiny u poškozených, ale vitálních a perspektivních stromů. Celý lesopark se rozkládá na ploše kolem 36 hektarů. Vede jím kolem 12 kilometrů cest. V části Malý Heulos roste přibližně 800 stromů. Zdravotní a bezpečnostní řez čeká téměř 150 z nich.
Z parku zmizí i přehoustlé nálety a křoviny, zůstanou jen perspektivní dřeviny. Následně dodavatel provede úpravu terénu a vysadí desítky nových stromů a stovky keřů. Vegetační úpravy v lesoparku budou stát kolem 3,2 milionu korun. Téměř polovinu pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Práce skončí v květnu 2007. Malý Heulos je zatím posledním z městských parků, který projde obnovou. V minulých letech se úprav zeleně dočkaly Smetanovy sady, park u hlavního nádraží, park na Jánském kopečku a Štefánikovy sady. Rekonstrukci dalších parků město Jihlava momentálně nepřipravuje. Na území Jihlavy je deset parků, které jsou významnými krajinnými prvky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down