18.04.2024 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obnova parku Marie Restituty v Husovicích, začne v létě

Plánovaná druhá etapa revitalizace parku Marie Restituty v brněnské čtvrti Husovice začne v létě. Práce budou zahrnovat zejména úpravu chodníků, jejichž trasy se vzhledem ke sklonu kopce změní. Součástí je i vybudování pomníků padlých v obou světových válkách, řekl dnes novinářům místostarosta městské části Brno-sever Martin Glogar (KDU-ČSL). Náklady činí 13 milionů korun, městské části na obnovu přispělo město.

Kompletní revitalizace parku

"Současná podoba parku už neodpovídala moderním požadavkům. Proto jsme se v minulosti rozhodli celý park revitalizovat. Před několika lety jsme upravili oblast kolem bývalé tišnovské dráhy, nyní hodláme revitalizovat stěžejní centrální část parku. Především vybudujeme nové chodníky, které budou bezpečné pro vozíčkáře nebo rodiče s kočárky, ale také dřevěné chodníky. Propojí některá dosud nespojená místa. Dále upravíme zeleň a vybudujeme památník Bojovníkům za svobodu. Zaměřili jsme se také na kvalitní městský mobiliář," uvedl Glogar. Práce začnou v létě a potrvají do dubna příštího roku.

Revitalizace parku Marie Restituty je důležitá také proto, aby vznikl prostor vhodný pro umístění nové sochy blahoslavené řeholnice. Její odhalení plánuje Brno-sever na jaře příštího roku. "Sochu jsme původně měli mít do konce letošního dubna, ale protože bychom ji po odhalení v létě museli zase oplotit, domluvili jsme se se sochařem na odložení do dubna příštího roku," dodal Glogar.

Nedokončená zůstane poslední část parku, kde by kromě obnovené zeleně mělo vzniknout dětské hřiště, vodní prvek a společenský prostor na případné konání kulturních akcí. Městská část má podle místostarosty vše nachystané, aby práce mohly navázat na skončení této etapy. Rozhodující však bude, zda se podaří zajistit financování.

Park Marie Restituty stojí na území starého husovického hřbitova, který byl zrušen v roce 1962. Nad hřbitovem byla později zřízena tišnovská dráha, ze které se dodnes zachoval původní železniční násyp směrem do prostoru Husovic. V roce 1983 se místo změnilo na veřejný park a v roce 1999 byl pojmenován po husovické rodačce Heleně Kafkové, která jako řeholní sestra přijala řádové jméno Marie Restituta. Zasvětila život péči o chudé a nemocné.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down