22.08.2023 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obnova Komenského parku v Kolíně

V Kolíně by příští rok mohla začít déle než pět let plánovaná obnova Komenského parku nedaleko historického centra města. Dokončení projektu zdržela jednání s památkáři, nyní je projekt před dokončením. V září nebo v říjnu by město mělo mít stavební povolení. ČTK to řekl starosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).

"Věřím, že v příštím roce by už investice mohla proběhnout, nicméně to samozřejmě bude záležet na finančních možnostech rozpočtu," řekl Kašpar. Odhad nákladů podle něj radnice zatím nemá, bude usilovat také o dotace. Jednání s památkáři jsou podle Kašpara dokončená. "Hledali jsme rozumný kompromis v řadě drobnějších věcí, řešily se například vhodné toalety nebo herní prvky," doplnil Kašpar.

Komenský park

Nová podoba parku, v jehož blízkosti je například městské divadlo, kino a poliklinika, vzešla z architektonické soutěže, kterou město vyhlásilo v roce 2018. Do rozhodování o podobě parku město zapojilo i veřejnost. V soutěži zvítězil návrh ateliéru Monom works, který počítá s výrazným napojením na Kutnohorskou ulici, obnovou a doplněním zeleně a umístěním nových prvků.

Článek s podobnou tématikou zde.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down