03.12.2017 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Objevitelská cesta za školkařskými novinkami

Rostliny, inovace a novinky na jednom místě opět představil sedmadvacátý ročník nizozemského veletrhu GrootGroenPlus 2017. Letos se tento tradiční veletrh v Zundertu otevřel profesionálním školkařům z celého světa od 4. do 6. října. Ústředním tématem byla opět Moje oblíbená rostlina!

Ocenění za nejlepší expozici veletrhu letos získala společnost Special Plant Zundert BV. Návštěvníci mohli ochutnat čerstvě uvařený čaj z lístků Camellia sinensis, kterou prodávají jako rostlinu s konceptem Tea by me – make your own tea, včetně nejrůznějších dekorativních obalů. V nabídce mají také další zajímavé rostliny, jako jsou Corokia, Sophora prostata či Muehlenbeckia v sérii Maori Collection. Zákazníci si mohou rostliny objednat také včetně bílého keramického obalu, terakotového květináče, v papírovém sáčku nebo ve skleněné nádobě. Další specializací firmy jsou mechy, Gaultheria procumbens nebo Helleborus.

Na veletrhu pravidelně vystavuje nizozemská společnost Van den Dool Plant B.V., producenti širokého sortimentu mladého materiálu i hotových rostlin. V nabídce mají také vánoční dekorativní stromky, kterých vypěstují každoročně kolem jednoho milionu ve velikostech K9, 13, 15 a 19. Sortiment zahrnuje Chamaecyparis ´Top Point´, Chamaecyparis ´Ellwoodii´, Picea glauca ´Conica´, Juniperus chinensis ´Stricta´ a Ilex ´Little Sensation´. Stromky prodávají včetně obalů a ozdob, případně umělého sněhu, který se snadno smyje deštěm.*

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down