Obchodník s ovocem a zeleninou skončil loni opět ve ztrátě

Společnost Tekoo, přední tuzemský dovozce a distributor ovoce a zeleniny, vykázala za uplynulý hospodářský rok, který ukončila loni v červnu, čistý obrat 522,5 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 119 milionů korun méně. Firma z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku ve sledovaném období skončila ve ztrátě 674 000 korun. O rok dříve zaznamenala zisk asi 8,9 milionu korun, za období od července 2018 do června 2019 měla ztrátu téměř 4,1 milionu korun. Vyplývá to z výročních zpráv společnosti uložených ve Sbírce listin.

Za prodej výrobků, služeb a zboží firma od 1. července 2020 do 30. června 2021 utržila 512,5 milionu korun, o rok dříve to bylo téměř 630,7 milionu korun. Celková čistá aktiva společnosti přesahovala na konci loňského června 152,8 milionu korun, vlastní kapitál činil zhruba pět milionů korun a cizí zdroje 147,8 milionu korun. Ve sledovaném období pro ni pracovalo v průměru 149 zaměstnanců, meziročně o dva méně. Podnikání firmy v uplynulém účetním období ovlivnila pandemie koronaviru, podle jednatele Radka Svobody způsobila částečný pokles výnosů. „Největší vliv mělo uzavření restaurací a školních jídelen, prodeje do gastronomie činí 20 procent prodejů společnosti,“ uvedl ve výroční zprávě Svoboda. Kvůli nestabilní a rychle se vyvíjející situaci lze podle něj obtížně odhadovat potenciální dopad na podnik v hospodářském roce končícím letos v červnu.

Společnost má sídlo a centrální provozovnu v Uherském Brodě, další depo sídlí v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Základní kapitál společnosti, která podle Svobody patří mezi pět největších dovozců a distributorů ovoce a zeleniny v České republice, činí pět milionů korun. Působí převážně na území Moravy a Slezska, je významným dodavatelem i pro slovenský trh. Firma Tekoo vznikla v roce 1991. V srpnu 2014 se stala součástí společnosti Bidfood Czech Republic z mezinárodní skupiny Bidcorp, která patří mezi přední světové distributory potravin pro gastronomii.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down