02.05.2018 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O pojištění školek je zájem

V poslední době je velký zájem o pojištění ovocných, okrasných a lesních školek. Jde o nový produkt, který řeší potřeby provozovatelů těchto školek. Dosavadní nabídky na trhu nabízely pouze krytí rizika krupobití a požáru. To nevyhovovalo velké části školkařů, někteří se kvůli malému krytí rizik ani nepojišťovali. Uvedl to ředitel skupiny Renomia Agro Jiří Havelka na veletrhu Techagro v Brně.

Pojištění školek jako exkluzivní produkt sjednala Renomia Agro s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou. Jejich cílem bylo nabídnout klientům provozujícím ovocné, okrasné i lesní školky cenově výhodné pojištění se širokým rozsahem pojistného krytí, vysvětlil Havelka s tím, že jde o specifický podíl zemědělského podnikání. Specialisté proto přišli s další novinkou v podobě pojištění ovocných a okrasných školek.

V současné době se pojištění vztahuje na poškození nebo zničení rozpěstovaného sadebního materiálu ovocných stromků, keřů a ostatních rostlin pěstovaných v kontejnerech nebo na volné půdě. Standardně jsou kryté nahodilé živelní události v podobě požáru a krupobití. Nově je k základním rizikům možné sjednat například doplňkové pojištění dalších událostí, jako jsou vichřice, jarní mrazy, vyzimování, sníh a námraza, úder bleskem, výbuch, povodně a záplavy. Součástí doplňkového pojištění je rovněž poškození či zničení nárazem nebo zřícením posádkou řízeného letícího tělesa, jeho části nebo nákladu, informoval.

Text

Zuzana Fialová

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 6 /2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down