31.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NZM Valtice zve v pátek 2. června k noční návštěvě muzea

Již tradičně se Muzeum vinařství zahradnictví a krajiny zapojí do Festivalu muzejních nocí. Svým „nočním“ návštěvníkům nabízíme v pátek 2. června 2023 od 17 do 22 hodin vstup zdarma do svých stálých expozic a výstav a také některé doprovodné programy a aktivity. 

Krom nevšedního zážitku z večerní prohlídky čekají na malé i velké návštěvníky zábavné prvky a kvízy a také výstava Barevná inspirace plná nejrůznějších druhů balkonových květin a letniček.

Muzejní noc bude probíhat od 17 do 22 hodin a vy si při této příležitosti budete moci bezplatně projít Národní expozici vinařstvíexpozice věnované přírodnímu bohatství Lednicko-valtického areálu, půdě a mnohé další. Stálé expozice nabízí po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci v letech 2018–2019 řadu interaktivních prvků a kvízů, které zaujmou děti i dospělé.

Při průchodu pavlačí vás upoutá výstava velkoformátových fotografií nazvaná Víno a tradice, v pavilonu výstava věnovaná zakladateli genetiky G. J. Mendelovi s interaktivním modelem tornáda či rostlinami ve zkumavkách a na nádvoří pak venkovní panelová výstava o jablečných odrůdách či rostlinných škůdcích nebo živé ryby zdejších rybníků.

Na interaktivní naučné tabuli si můžete ověřit své znalosti zvířat a stromů Lednicko-valtického areálu, zout si boty a projít se po pocitovém chodníku nebo vyzkoušet doprovodné zábavné prvky a kvízy o zajímavostech z přírodní říše okolní krajiny, kterou po staletí budoval rod Lichtenštejnů.

Výstava Barevná inspirace přináší přehlídku různých druhů balkonových květin a letniček, která potěší všechny příznivce květin a pěstitele. Výstava byla připravena ve spolupráci se Zahradním centrem Malinkovič – Důbrava. Najdete zde petúnie, pelargonie, lantány, lobelky, fuchsie a mnohé další.

Díky novým truhlíkům a výstavním stojanům bude letošní ročník oproti těm předchozím kompozičně odlišný. Chybět nebudou základní informace o nárocích na pěstování či ochraně rostlin proti škůdcům ani naučná hra pro děti s modely hmyzu v nadživotní velikosti ukrytými mezi květinami. Pomocí QR kódu si budete moci přečíst zajímavé informace například o slunéčku sedmitečném či kudlance nábožné.

Zdroj: NZM

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down