03.02.2022 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový termín veletrhu Biofach 2022

Největší světový veletrh biopotravin – norimberský Biofach – zvedl koronavirem hozenou rukavici a nadcházející ročník plánuje nejen ve fyzické, ale i digitální podobě. Již 33. ročník veletrhu měl vypuknout tradičně v únoru, ale pořadatelé se nakonec rozhodli pro posun termínu na léto 26.–29. července.

Podstatou každého veletrhu coby veřejné akce je osobní zážitek, tím spíš, pokud se jedná o veletrh zaměřený na biopotraviny, který je ve své podstatě jedním velkým festivalem chutí a vůní. Po loňském – výhradně digitálním – ročníku by se nadcházející Biofach měl odehrát ve své tradiční podobě.

Na druhou stranu však organizátoři využili nově načerpané zkušenosti a veletrh se chystají rozšířit o paralelně spuštěnou digitální platformu. Tematický kongres, který je tradiční součástí veletrhu Biofach, bude zčásti živě přenášen online a nahrávky budou k dispozici  rovněž po skončení veletrhu.

Podle informací pořadatele bude veletrh probíhat ve 13 výstavních halách norimberského výstaviště, na veletrh jsou v tuto chvíli přihlášeni vystavovatelé ze 70 zemí. Česká republika je zastoupena velkou národní expozicí pod záštitou Ministerstva zemědělství. V rámci této expozice se na veletrhu představí 17 firem, dalších osm českých firem představí své výrobky na samostatných stáncích.

Jako již tradičně budou na přehlídce novinek Novelty Stands představeny trendy a inovace v oblasti biopotravin a ekologického zemědělství. Na nejzajímavější novinky čeká ocenění Best New Product Awards v sedmi kategoriích. Důležitým tématem jsou v roce 2022 také obaly, téma Zero Waste a bezobalové koncepty. Na výstavišti nebudou chybět ani oblíbené zážitkové světy věnované olivovému oleji, vínu a veganské stravě.*

Bližší informace o hygienických a bezpečnostních opatřeních na kongresu najdete zde: https://www.biofach.de/en/info/protective-measures

Zdroj: Lovime.Bio

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down