04.10.2009 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový kombinovaný studijní obor Vinohradnictví a vinařství na Zahradnické fakultě v Lednici

Zahradnická fakulta v Lednici na Moravě se již řadu let podílí na rozvoji vinohradnictví a vinařství v podmínkách ČR. V letošním roce 2009 bude navíc tento trend posílen na základě nově získané akreditace otevřením nového tříletého bakalářského studijního oboru Vinohradnictví a vinařství pro posluchače kombinovaného (dálkového) studia.

Zájemci o studium tak mají jedinečnou příležitost přihlásit se nejpozději do 25.října 2009 do mimořádného zkráceného přijímacího řízení.
Nejvyšší počet přijímaných uchazečů pro letošní rok je 50. Ke kritériím pro zařazení do přijímacího řízení patří vyplněná přihláška, úředně ověřená kopie maturitního vysvědčení a doložené výsledky studia na střední škole (kopie vysvědčení), zaplacení správního poplatku. Vyhodnocení přijímacího řízení, zápis do studia a zahájení výuky proběhne nejpozději do 30. října 2009.
Nově připravený obor Vinohradnictví a vinařství umožní zájemcům rozšířit své znalosti v oblasti vinohradnictví a vinařství i ve všech souvisejících činnostech. Výuka bude zaměřena na pěstování révy vinné a technologické postupy uplatňované ve zpracovatelských vinařských provozech. Během studia budou mít posluchači možnost seznámit se se základní surovinou, s nároky na její kvalitu, s látkovými složkami moštů a vín a s technologiemi jejich stanovování. Součástí studia bude charakteristika výroby kvalitních vín, jejich školení, stabilizace a finalizace, včetně identifikace vad a chorob vín a způsobů jak jim předcházet. Posluchači získají přehled o světové a domácí historii pěstování révy i výroby vín, o kulturním použití vín a jejich účincích na lidský organismus.
Nové poznatky získané během studia budou absolventi moci využívat na nových příp. stávajících pozicích ve vinohradnických a vinařských provozech a u obchodních firem.

Bližší informace o studiu na Zahradnické fakultě včetně kritérií pro stanovení pořadí přijímaných uchazečů jsou dostupné na studijním oddělení, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Zahradnická fakulta, Valtická 337, 691 44 Lednice, tel. 519 367 225 (info@zf.mendelu.cz) nebo na webových stránkách fakulty www.zf.mendelu.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down