Novinky ze školkařského sortimentu – II. díl

Stejně jako každý rok, i ten letošní nechyběla na mezinárodním školkařském veletrhu Green is life (Zieleń to źycie) prezentace velké škály novinek na trhu. Odborná porota i veřejnost vybírali ty nejlepší. V následujícím příspěvku vám přinášíme informace o školkařských novinkách, které byly na veletrhu představeny.

Letošní 29. ročník se ve Varšavě uskutečnil v plném rozsahu, bez mimořádných opatření spojených s uplynulými dvěma lety. Ve znamení motta Nature, reflektovali pořadatelé na současný trend udržitelnosti a návratu k přírodě.

Juniperus conferta Sunflower PBR    

Kultivar Juniperus dominovaný SunflowerPBR. Polská odrůda pobřežního jalovce se středním růstem a zploštělým, pravidelným habitem. Jeho charakteristickým a poznávacím znakem jsou oproti jiným odrůdám žlutokrémové jarní výhony, které časem zezelenají. Po deseti letech pěstování rostlina doroste do výšky 0,3 m a průměru přibližně 1,2 m. Preferuje slunné polohy, úrodné a propustné půdy. Tato půdopokryvná rostlina je doporučována pro výsadbu na záhony, svahy a do skalek. Efektní je i na kmínku ve formě miniaturního stromu. Na trhu se objevila již v roce 2018. Vyšlechtil ji Michał Kałuziński z Polska. Na trh ji uvedla polská společnost A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie, Szadek.

Podle materiálů Zieleń to źycie a Polského svazu školkařů zpracovala

Daniela Urešová

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 11/2022*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down