24.08.2005 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v pyramidě

Floristé i květináři ke své práci využívají kromě živých květin samozřejmě i velké množství rozmanitých pomůcek a doplňků. Více či méně specializované velkoobchody po celé republice nabízejí různě široký sortiment tohoto zboží. Jedním z míst, kde je možné ho zakoupit je nová pobočka německé firmy Retif floristik, která byla slavnostně otevřena koncem května v Praze - Jinočanech v areálu firmy Eurolank CZ.

Společnost Retif floristik, která v letošním roce oslaví kulaté – třicáté výročí založení, je se čtyřmi sty zaměstnanci největší firmou zaměřenou na doplňky a pomůcky pro floristy a květináře v Německu. Celkem provozuje 54 poboček. Z toho 46 jich je v mateřské zemi, 6 v Rakousku a po jedné ve Švýcarsku a v České republice. Sortiment je opravdu pestrý, téměř můžeme říci, že kromě živých květin najdeme v Retifu vše, co lidé z oboru ke své každodenní práci potřebují. Systém prodeje probíhá ve všech pobočkách na principu Cash & Carry. Dle přání zákazníka je možné dopravit objednané zboží až na místo určení vozy Eurolanku, které rozvážejí řezané květiny.
Velká pozornost je ve firmě věnována vývoji nových výrobků. Osm designérů se ve vývojovém oddělení zabývá výhradně novými trendy a realizací nových výrobků. Velké množství z šesti až sedmi tisíc každoročně zaváděných novinek je tak exkluzivně z vlastní dílny a není tudíž k dostání nikde jinde.
K distribuci zboží vyráběného na celém světě slouží logistické centrum o velikosti 10-ti tisíc m² umístěné v centrále v Hammu. Ročně je odtud do poboček vyexpedováno okolo 28 tisíc palet.
Sortiment
Stabilně obsahuje 15 – 18 tisíc položek včetně sezónního zboží. To je zaměřeno na všechny významné svátky během roku (sv. Valentýn, Velikonoce, Den matek, dušičky, vánoční svátky či Halloween). Jen pro Vánoce je do sortimentu zařazováno na 3 tisíce nových položek.
V současné době najdeme v české pobočce na ploše 800 m² zhruba 5 tisíc druhů zboží. Kromě toho sezónního je zde v nabídce také keramika, sklo, terakota, proutěné zboží, sušené a hedvábné květiny, stuhy, svíčky, aranžovací a pracovní pomůcky i velké množství dekoračního materiálu. Retif floristik nabízí i vlastní značku pomůcek a hmoty pro aranžování, které jsou prodávány pod názvem Floribeda.

Péče o zákazníky
Už jen počet – 70 tisíc zákazníků – zavazuje k poskytování kvalitního servisu a služeb. Kromě květinářských obchodů a floristů to jsou také zahradní centra a obchody s dekoračním a dárkovým zbožím. Každé dva týdny zákazníci obdrží leták se speciální nabídkou vybraného zboží s atraktivními cenami, kterému je pak pro lepší orientaci ve velkoobchodě vyhrazeno pevné místo. Čtyřikrát do roka je také vydáván katalog novinek. K jejich propagaci slouží sezónní výstavy pořádané několikrát do roka.
Jak už bylo řečeno, pobočka společnosti Retif floristik se nachází v areálu firmy Eurolank CZ, zaměřené na čerstvé řezané květiny. Vévodí mu prosklená pyramida, o které jsme vás již ve Floristice informovali. V polovině srpna zde chystá své slavnostní otevření další německá společnost – NBV/UGA, specializující se především na hrnkové rostliny. V Praze – Jinočanech tak vznikne na jednom místě pod hlavičkou tří firem moderní velkoobchod, nabízející kompletní sortiment pro všechny zákazníky z květinářské a floristické branže.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down