23.01.2002 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky řady TEKU

Všechny novinky v pěstební oblasti by měly splňovat určitá kritéria. Jedním z nich je kompatibilita s používanou technikou, v tomto případě s plnicím a výsevným strojem. Mezi jedny z největších výrobců pěstebních nádob a jejich nosičů – pěstebních podložek patří firma TEKU Poppelmann, Lohne, SRN, která přišla v loňském roce na trh s několika novinkami.

Jednou z nich je i podložka hrnku TEKU DT 9 18 pro 18 hrnků o průměru 9 cm. Nový nosič vyhovuje technickým parametrům. Ve firmě se všechny novinky vždy vyrábí v těsné spolupráci s techniky a jsou vhodné pro dánské vozíky i euro formát. Konstrukce okraje umožňuje jednoduché očištění od substrátu.
TEKU podložky se dodávají pro 12 hrnků o průměr 9 cm euro formátu nebo pro dánské vozíky, pro 15 hrnků s 10,5 cm průměrem a nyní nově pro 18 hrnků s průměrem 9 cm.
Základem zdravého růstu rostlin, správného poměru vzduchu a vody v substrátu - je. optimální konstrukce hrnku, který zaručí nejen jednoduchou a rychlou závlahu, ale následovně i rychlý odtok přebytečné vody. Proto na trh přicházejí nové a nové typy s velkým počtem otvoru v různé výši dna.
Pěstitelé si přejí pro závlahu příliv – odliv nebo závlahové stoly krátkou závlahovou dobu. Zkrácení závlahové doby, především v zimním období, omezuje vznik a rozšíření houbovitých chorob.
Na základě těchto požadavků Poppelmann vyvinul v řadě TEKU mnohootvorový odvodňovací systém na dnu hrnku. Běhen výstavy v Amsterodamu ukázal různé velikosti a verze tohoto moderního typu dna.
Mezi další novinky patřily závěsné nádoby o objemu 1,0 a 1,5 litrů, o průměru 19 cm v barevném provedení. Vzhledem k lehčímu tvarování na stolicích se stále více používá polypropylen.
Správné uchycení etikety se stává u rostlin s velkým květem problémem. Konstruktéři to vyřešili prolisovanou úchytkou – dírou, která omezí vypadnutí etikety.
Chcete si zakoupit v zahradním centru kolekci rostlin a máte problém s odnosem? Možná, že vám napomůže odnosný sadbovač s uchem, který je lisován pro šest kusů květináčů jednak stejně velikých nebo s prolisy pro různé velikosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down