30.08.2005 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky 2005-2006

Firma Černý z Jaroměře každoročně obohacuje sortiment nabízených osiv a mladých rostlin o atraktivní novinky s cílem nabídnou profesionálním zahradníkům odrůdy, které úspěšně vypěstují a přinesou jim zajímavý zisk.

V letošnín roce mezi nimi naleznete především květiny, které je možno prodávat v jarních měsících jako květinou sadbu. Toto období je pro mnoho zahradnických podniků nejdůležitější část roku z hlediska tržeb. V této době je však na trhu i největší konkurence stojí tedy zato, pečlivě vybrat odrůdu, která když je atraktivní, raná, kompaktní atd., může rozhodnout o konečném úspěchu, či neúspěchu.
Naše firma se tradičně věnuje šlechtění petůnií, především s důrazem na velmi dobrou odolnost proti nepříznivému počasí. Vzniklo zde více než padesát původních odrůd a další se šlechtí. Petunie si během posledních třiceti let vydobyla místo jedné z nejdůležitějších letniček. Poptávka po ní s drobnými výkyvy stále roste. V letošním roce rozšiřujeme naši nabídku o skupinu velmi raných odrůd s velkým květem. Ve velkém srovnávacím pokusu jsme vyzkoušely desítky zahraničních odrůd, a z nich jsme v každém barevném odstínu vybrali to nejlepší. Tyto odrůdy jsou efektní při jarním prodeji a na konečném stanoviši mají středně bujný vzrůst. Mezi odrůdami naleznete barevné hvězdy i jednobarevné odstíny. Odrůdy petúnií budou vysazeny společně se srovnávacími vzorky na okrasném poli v našem podniku, přístupném zahradnické veřejnosti. O jejich vlastnostech se tedy můžete přesvědčit jak se říká, „na vlastní oči“. Touto skupinou se stala naše nabídka odrůd petúnií nejširší na českém trhu.
Dalším druhem, kterému je věnována pozornost, je Lobularia maritima. Uváděná skupina odrůd Easter Bonnet je doplněna dalšími odrůdami tak, aby škála barevných odstínů nabízela bílou, růžovou, fialovou, ale i červenou, či broskvovou. Lobularia je druh, který může úspěšně rozšířit nabídku květin pro jarní prodej.
Mezi novinkami však naleznete i Violy, v typu cornuta. Skupina Sorbet nabízí 15 zajímavých barevných kombinací. Je to jedna z nejúspěšnějších skupin v celosvětovém měřítku. O tento typ macešky je v posledních letech i u nás zvýšený zájem. Zcela ojedinělou barevnou kreací bílým květem s růžovočervenými skvrnami na sebe upozorní odrůda Valentine, kterou naleznete také mezi novinkami.
Z hrnkových květin přibyla skupina odrůd Calceolaria herbeohybrida Cinderella. Jedná se o velmi kompaktní kalceolarii, která je neutrální k délce dne a nepotřebuje období nízkých teplot pro iniciaci kvetení. Kultivační doba je 18 – 20 týdnů. Při hustotě 25 – 30 rostlin na m2 jde o ekonomicky zajímavou kulturu pro pěstování v zimních měsících.
V našem sortimentu naleznete také velmi širokou nabídku zakořenělých řízků. Tento rostlinný materiál zajišťujeme ve spolupráci s firmou Grünewald z Německa. Proto se v nabídce objeví i ty nejnovější odrůdy petůnií Surfinia, Million Bells, či verben Star Dreams, Temari. Celková nabídka, přibližně 700 odrůd, je tedy každoročně doplňována o nové odrůdy, ale i druhy. Část z nich bude také představena na okrasném poli.
Novinek, které přinášíme v letošním roce na trh, je celá řada. O některých jsme se zde zmínili. Novinky jsou jednou z cest k prosperitě zahradnického podniku. Doufáme, že některá z představených odrůd vám na ní pomůže.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down