Nové úpravy památkově chráněných veřejných prostranství

Odborný garant programu je Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži.  Nabídne prezentace a následnou živou diskusi jak památkářů, tak činných architektů, případně správců zeleně nad problematikou nových úprav veřejného prostoru, který se nachází v památkových zónách a rezervacích. 

Historické prostory nemají být skanzenem, ale při úvahách o jejich přiblížení potřebám dnešní společnosti je potřebné brát ohled na řadu historických souvislostí. Práce v takovémto prostoru je především výzvou a hledáním cesty jak navázat na stopy našich předků. Je to mimo jiné místo setkávání architektů a památkářů, kteří by se měli navzájem obohacovat nikoli soupeřit.

Příspěvek přislíbili: z pohledu památkářů – Ing. Milena Andrade Dneboská a Ing. arch. Zdenka Poliačiková (Praha), Ing. Roman Zámečník, Ph.D. (Olomouc), Ing. Zdeněk Novák (Brno), Ing. Aleš Papáček (menší sídla v Pardubickém kraji); z pohledu architektů Ing. Štěpánka Šmídová, Ing. Jitka Vágnerová a Ing. et Ing. Tomáš Jiránek.

MCZK – Představení metodického listu NPÚ Modro-zelená infrastruktura a ochrana kulturně-historických hodnot území.

MCZK – Představení výzkumného projektu „Zdravý buxus“, sledování vlastností kultivarů buxus odolných vůči houbovým chorobám.

Účastníci z řad zaměstnanců NPÚ mají vstup na akci zdarma! Pokud jste zaměstnancem NPÚ, hlaste se přímo na e-mail kancelar@szkt.cz místo objednání zde na stránce.

Pro zájemce je ve středu 26. 10. 2022 možné zrealizovat prohlídku Květné zahrady (90 minut, vstupné 140 Kč není v ceně konference) a Podzámecké zahrady (120 minut, vstup volný) – zájemci se mohou hlásit na e-mail cernovska@szkt.cz. Začátek prohlídek vždy v 9 hodin ráno.*

Zdroj: SZKT

Foto: Daniela Urešová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down