22.12.2005 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové technologie pro pěstování ovoce a zeleniny

Společnost Netafim jako jeden z největších dodavatelů kapkové závlahy v České republice má ve svém programu i další produkty pro pěstování ovoce a zeleniny. Prodejní sortiment byl rozšířen s cílem poskytnout zákazníkům navazující řešení pro pěstování rostlin pod kapkovou závlahou.

Program výstavby skleníků
Skleníky je možné objednat repasované, jsou dodávány z Holandska, typ „Venlo“. Vzdálenost žlabů na dešťovou vodu je 3,2 m. Šířka modulu je 6,4 nebo 9,6 m, délka 3 nebo 4 m. Výška je 3,5-
-4,5 m Repasovaná je pouze konstrukce, vše ostatní tj. sklo a vnitřní vybavení skleníku je nové.
Nové skleníky je možné dodat podle přání zákazníka, i v nestandardních rozměrech.
Součástí dodávek je technologie pro pěstování rostlin – topení teplovodní nebo přímé pomocí plynových hořáků Priva, stínící clony, pěstební stoly Otte, systémy řízení klimatu ve sklenících, různé technologie závlahových systémů od mikropostřiku a kapkové závlahy až k plně automatizovaným hydroponickým systémům pěstování.
Skleníky jsou dodávány formou „na klíč“, včetně projektové dokumentace a montáže konstrukce skleníku i montáže veškerých technologií.

Fóliový program
Firma NETAFIM rozšířila nabídku o různé typy fólií pro pěstování zeleniny a jahod. Dodáváme fólie pro mulčování a pro zakrytí folníků a pěstebních tunelů.
Mulčovací fólie je vhodné používat i pro školkařskou produkci a při zakládání nových sadů.
Hlavní výhody při použití mulčovacích fólií pro pěstování zeleniny a jahod:
1. Fólie zabraňuje růstu plevelů.
2. Ohřívá půdu, urychlují růst rostlin.
3. Zabraňuje odparu vody z půdy.
a) společně s kapkovou závlahou přispívá k úspoře závlahové vody
b) snížením odparu, zvláště v noci, zabraňuje srážení vody na listech a omezuje
vznik houbových chorob (zejména u okurek a papriky)
4. Odráží sluneční paprsky zpět k rostlinám a tím zvyšuje využití slunečního záření.
5. Zabraňuje znečištění plodů.
6. Na zakrytých plochách je možno přes kapkovou závlahu provádět dezinfekci půdy.
Mulčovací fólie dodáváme v tloušťkách 20 – 50 mikrometrů a šířkách 0,6 - 2 m. Mimo standardní černé mulčovací fólie pro zakrytí půdy dodáváme i mulčovací fólie v různých barvách. Fólie pro fóliovníky a rychlící tunely dodáváme v tloušťkách 50 - 200 mikrometrů a v rozměrech dle objednání. Tyto fólie jsou dodávány s UV stabilizací, popřípadě s úpravou proti srážení vody a s rozptylem slunečního záření.

Rozpustná hnojiva pro použití v kapkových závlahách

Nové technologie ve výživě rostlin - hnojivová zálivka

Představuje komplex, který v sobě kombinuje závlahu a hnojení. V současnosti je tento komplex považován za nejúčinnější a nejefektivnější způsob výživy plodin. Jeho úspěch a výhody jsou nejlépe demonstrovány na systémech kapkové závlahy. Pomocí hnojivové zálivky lze optimalizovat koncentrace živin a vody v aktivní kořenové zóně, přesně podle konkrétních požadavků dané plodiny a její růstové fáze. V oblastech
s vysokou tvrdostí vody nebo v oblastech, kde se vyskytují problémy se zasolením, lze právě použitím hnojivové zálivky dosáhnout velmi dobrých výsledků. Zdokonalení a rozvoj špičkových produkčních technologií způsobil, v průběhu posledních let, značné zvýšení potřeby speciálních výrobků na světovém trhu s hnojivy. Tato skutečnost se okamžitě projevila ve výrobních programech výrobců hnojiv.

Sortiment hnojiv

Netafim nabízí 3 skupiny vodorozpustných hnojiv pro hydroponické pěstování, listovou výživu a hnojení pomocí kapkové závlahy.
1. Hnojiva obsahující živiny N, P, K, Ca, Mg pro základní výživu rostlin
2. Směsná hnojiva NPK se stopovými prvky pro kompletní výživu rostlin v hydroponických systémech pěstování
a pro kapkovou závlahu. NPK hnojiva jsou připravena pro hnojení rajčat, papriky, okurek, jahod, květin a ovocných stromů a keřů.
3. Stopové prvky v chelátové nebo povětšinou v síranové formě – Fe, Zn, Mn, Mo, Cu. S těmito hnojivy je možné bezprostředně reagovat na zjištěný nedostatek určitého stopového prvku.

Závěr
Rozšíření nabídky zejména o skleníkové technologie přináší nové příležitosti pro nové způsoby pěstování zeleniny a květin. Možnost vyrábět kvalitní produkci podpoří konkurenceschopnost našich pěstitelů ve velmi tvrdé soutěži na našem i evropském trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down