15.03.2016 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové poznatky k vinohradnictví a vinařství

Na začátku února se uskutečnil ve Vinařství U kapličky v Zaječí odborný seminář společnosti Belchim. I když tato společnost není dlouhou dobu na trhu s přípravky pro vinaře v České republice, získává díky svým produktům stále větší význam. O tom svědčí i velká účast přibližně 130 vinohradníků.

Mezi produkty určenými na ochranu proti plísni révy patří Mildicut, Pegaso F a Cymbal. Mezi vinohradníky je velmi oblíbený a využívaný především přípravek Mildicut. Provádím s ním už několik let pokusy a vždy prokázal velmi dobré vlastnosti nejenom ve vztahu k plísni révy, ale také kvalitě hroznů.

Mildicut je fungicid s dvojím způsobem účinku, kontaktním a systémovým. Je také přípravkem, který je možné využívat k podpoře antirezistentní strategie. Příznivě působí na výnos a kvalitu hroznů a zvyšuje kondici révových keřů a přirozenou obranyschopnost.

Pegaso F je přípravek s translaminárním a lokálně systémovým působením. Přítomnost folpetu rovněž podporuje jeho využití v ochraně proti šedé hnilobě hroznů révy. Nejnovější pokusy také poukazují na schopnost valifenalátu podporovat přirozenou obranyschopnost révy a zároveň nemají vliv na životnost pletiv.

Prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D.,

Zahradnická fakulta

Mendelova univerzita v Brně

 

Celý text článku najdete v časopisu Zahradnictví č. 3/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down