16.08.2019 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové odrůdy cibulovin, zahradních luskovin a plodové zeleniny – II. díl

V prvním díle jste se mohli seznámit s novými odrůdami cibule, česneku, fazolu šarlatového, okurky a papriky, které byly do Státní odrůdové knihy zapsány v období od 1. června 2018 do 1. června 2019. Ve druhém díle se dočtete o nových odrůdách rajčete a tykve obecné.

Rajče

Solanum lycopersicum L.

K 1. červnu 2019 je ve Státní odrůdové knize zapsáno 109 odrůd rajčete. Nově bylo registrováno pět odrůd rajčete determinantního a čtyři odrůdy rajčete indeterminantního.

Imun je raná determinantní odrůda vhodná pro pěstování na poli. Byla registrována jako odrůda vyšlechtěná pro pěstování za zvláštních podmínek. Postavení listů na rostlině je horizontální, list je velmi krátký až krátký, velmi úzký až úzký. Květenství je převážně jednoduché. Plod je malý až středně velký, zploštělého tvaru, barva před zralostí je světle zelená se žíháním, ve zralosti červená. Udržovatelem je Marek Kvapil.

Kmicic je pozdní determinantní odrůda vhodná pro pěstování na poli. Postavení listů na rostlině je polovzpřímené, list středně dlouhý, úzký až středně široký. Květenství je ve stejném poměru jednoduché i složené. Plod je středně velký, opakvejčitého tvaru, barva před zralostí je středně zelená bez žíhání, ve zralosti červená. Odrůda je rezistentní vůči Fusarium oxysporum f. sp. lycopersici – rasa 0. Udržovatelem je W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Text

Ing. Lenka Lefnerová,

ÚKZÚZ, Brno

Foto J. Ševčík

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down