Nové odrůdy bobulovin pro rok 2003

Švýcarská firma Häberli - Obst und Beerenzentrum v Neukirch-Egnach vystavovala novinky sortimentu bobulovin.

Podzimní maliník ´Blissy´ je výnosný, s velkými pevnými aromatickými plody. Sklízí se 8 – 10 týdnů. Jeho pěstování je snadné, protože nepotřebuje vysoké vyvazování. Je velmi odolný ke kořenovým chorobám, nenapadají jej choroby prutů ani červivění plodů.
Červený rybíz ´Detvan´ (slovenského původu, u nás registrovaný) je středně raný, mohutně rostoucí, vhodný i do živých plotů. Dlouhé hrozny stejnoměrně velkých bobulí začínají zrát začátkem července. K vysoké sklizni přispívá dobrá odolnost k opadávání bobulí a k poškození deštěm v době sklizně.
Červenoplodý angrešt ´Pax´ má velké oválné plody lehce obrvené. Začíná zrát začátkem července. Je mohutného vzrůstu, výnosný, jen slabě otrněný. K chorobám není náchylný.
´Kiwigold´ má velké plody 6 – 8 cm dlouhé, rostlina je jen slabě ochlupená, s velkými listy. Plody se sklízejí nejpozději po prvním mrazu v listopadu a ukládají se ve sklepě. Dozrávají při pokojové teplotě, kde získávají typické aróma a chuť.
´Jonova´ je odrůda josty, křížence černého rybízu a angreštu, která má velké, vysoce aromatické vínově červené plody. Je velmi výnosná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *