16.03.2005 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové atlasy odrůd ovoce a révy

Odborné, zahradnické, zahrádkářské i čtenářské veřejnosti je určen Malý obrazový atlas odrůd ovoce a révy, který vychází v osmi samostatných, obrazových publikacích, v nichž jsou uveřejněny následující ovocné druhy: Atlas 1 Broskvoně, Atlas 2 Meruňky, Atlas 3 Slivoně, třešně, višně, méně známé druhy ovoce, Atlas 4 Jabloně, Atlas 5 Hrušně, ořešák, líska, kaštanovník jedlý, mandloň, Atlas 6 Jahodník, maliník, ostružiník, Atlas 7 Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta, Atlas 8 Réva vinná.

Autorem je Ing. Miloslav Richter, u révy je spoluautorkou Ing. Ivana Ludvíková. V celé edici atlasů je na více než 690 stránkách opublikováno 565 barevných fotografií a 547 popisů odrůd ovoce a révy, z toho je více než 100 odrůd nových, některé z nich jsou uveřejněny vůbec poprvé. Hlavní důraz je kladen na zaregistrované odrůdy, včetně odrůd nejnověji zapsaných do Státní odrůdové knihy ČR, se kterými nebyla ještě široká veřejnost dostatečně seznámena. V publikacích jsou uvedeny i významnější starší odrůdy, které se dosud pěstují na plantážích, zahrádkách i vinicích. Nejsou opomenuty ani nové odrůdy těsně před registrací. V seznamu jsou údaje o adresách udržovatelů, držitelů šlechtitelských práv a zmocněných zástupců v ČR.
Soubor publikací postupně vychází v nakladatelství TG TISK s.r.o. Lanškroun v edici ovoce. Jedná se o praktické, cenově přijatelné a názorné publikace, kapesního formátu, na pultech knihkupců jsou v prodeji od listopadu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down