Nová série Anthurium andreanum MaximaR

Zasnoubení a svatba nizozemského prince Willema Alexandra s argentinkou Máxima Zorreguita bylo dostatečným důvodem pro práci mnohých šlechtitelů, kteří chtěli na počest této události dát do oběhu novinky, které by nesly jméno jednoho ze snoubenců.

Jedním z úspešných šlechtitelů byla firma Anthura B.V., která přinesla na trh novou sérii Anthurium andreanum na řez. Tato nová série se začala šlechtit v roce 1992. Nové variety se vyznačují neobvyklým tvarem a barvou. Velikost toulce, který je nepatrně talířovitého tvaru se pohybuje mezi 10 až 12 cm. Barva toulce je krémová s oranžovočerveným vrcholem a má mnoho forem. Předpokládá se, že během krátké doby bude dostupných kolem 25 nových kultivarů.
Zatím do této série můžeme zařadit ’Máxima Verde’ (zelená s červeným vrchem a červeným vrchem palice), ’Máxima Elegancia (matně růžová s červeným vrchem toulce a červenou palicí) a ’Máxima Graciosa’ (zelená s bílým vrchem toulce).
Produkce Anthurium andreanu, série Máxima se pohybuje kolem 120 stvolů na metru čtverečním. Životnost květů ve váze je 30 dní.
Anthurium pochází z jižní Ameriky, stejně jako mladá nizozemská královna. Také pouze tento květ může nést jméno Máxima.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *