14.02.2014 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová odrůda česneku KAREL IV.

Firma SEMO, a. s. v letošním roce nabízí certifikovanou česnekovou sadbu dlouho očekávané odrůdy KAREL IV. V rámci navrácení se k této komoditě, navázala společnost spolupráci se šlechtitelkou Jitkou Hrubešovou, která rozpracovala genové zdroje původního smržického česneku i genotypy pocházející z dílny Karla Křivského. První odrůdou z tohoto šlechtění je právě ozimý paličák KAREL IV.

Polopozdní ozimý širokolistý paličák se sklizní okolo 20. července vychází z odrůdy VINAR. Mohutné cibule s hmotností 90 až 110 gramů obepíná vnější suknice světlé barvy s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, po pěti až šesti kusech v cibuli s fialově hnědou slupkou a výraznou česnekovou chutí. List je mohutný, široký, vzpřímený, na konci se mírně ohýbá.
Odrůda KAREL IV zaujme stabilně vysokým výnosem v mokrých i suchých letech a velmi dobrým zdravotním stavem. Pěstitelé ocení jeho dlouhodobou skladovatelnost a snadné loupání.*

Zpracováno podle tiskové zprávy Zelinářské unie Čech a Moravy

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Dibrý den,zaujal nás váš nový česnek Karel IV. Zahradničíme už asi 30 let a ptáme se, kolik stojí tato nová odrůda, v případě, že by náš česnek nedopadl podle našich představ, že bychom si ho u vás objednali, jaká je dodací lhůta a v jakém předstihu musíme objednat.
    Děkuji za odpověď.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down