10.12.2010 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nizozemci testovali Český trh

Členové největší nezávislé nizozemské organizace sdružující podnikatele zabývající se produkcí okrasných rostlin, květin určených k řezu a polní zeleniny LTO Groeiservice navštívili Českou republiku. Hlavním cílem jejich mise bylo se seznámit s prostředím českého trhu s okrasnými rostlinami a květinami určenými k řezu.

Hlavní poslání LTO Groeiservice spočívá v iniciaci, podpoře a výměně informací, která by přispěla ke zlepšení celkové činnosti svých členů. LTO Groeiservice se rovněž aktivně podílí na projektech ostatních organizací, které souvisí se zahradnickou produkcí, například v oblasti marketinku či úspory energií a vody. V současné době LTO Groeiservice sdružuje 85 % producentů nizozemského zahradnického sektoru.

Zájem o hrnkové i řezané rostliny
Cílem návštěvy členů LTO Groeiservice v České republiky se staly pokojové rostliny a květiny určené k řezu, a to hned z několika úhlů pohledu: způsobu prodeje, rozmanitosti nabídky, péče a prezentace zboží v průběhu prodeje a místních zvyklostí. Hlavními zástupci sedmnáctičlenné delegace se stali přední nizozemští producenti okrasných rostlin. Nechyběli mezi nimi pěstitelé orchidejí, jakými jsou například společnost P. P. Orchideeen, která hospodaří na 2,5 ha zasklené plochy, Opti-flor, jenž produkuje Phalaenopsis v hrncích o velikosti 12 a 15 cm, nebo společnost Maarel Orchids s roční produkcí 80 000 Phalaenopsis. Do České republiky zavítali rovněž zástupci firmy Kwekerij Meerrust, jež se specializuje na produkci azalek. Jaká je u nás situace s prodejem broméliovitých rostlin přijela zmapovat společnost Kwekerij Estafet. Světově proslulou firmu Anthura BV, zabývající se šlechtěním a propagací Anthurium, zajisté nemusíme představovat. Z dalších firem jmenujme například Kwekerij Loek Jansen s roční produkcí pokojových a balkónových rostlin přesahující 750 000 kusů, nebo společnost Hans Kuilboer Potplantenkwekerij BV, jež se specializuje na pěstování Kalanchoe.

Pro zlepšení podeje
Hlavním posláním návštěvy bylo seznámení se s českým prostředím v oblasti prodeje okrasných (zejména pokojových) rostlin, a to na všech úrovních prodeje – od velkoobchodů přes obchodní řetězce, zahradní centra až po květinářství. V průběhu třídenního pobytu navštívili například pražský velkoobchod Landgard květiny & rostliny, s. r. o., Fleura Czechia, s. r. o., Flora Ton Praha, s. r. o, nebo Holflor czech, s. r. o., v Přelouči. Ze zahradních center jmenujme Chládek Zahradnické centrum v Praze. Na kvalitu zboží a jeho prezentaci se zaměřili rovněž při návštěvě několika mezinárodních obchodních řetězců působících na našem území, jež se zabývají prodejem zahradnických výpěstků. Podle slov Johna van der Knaapa, manažera LTO Groeiservice, se návštěva nizozemských producentů květin v České republice stala důležitým zdrojem informací pro zkvalitnění obchodování s květinami na českém trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down