13.04.2010 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neocenitelný pomocník

Jen málokterý produkt zažil za svou existenci takový rozmach a úspěch jako internetová síť. Celosvětový systém propojených sítí počítačů dnes zná snad celý svět. Krátkým pohledem do historie však zjistíme, že na místo, které si ve světě vydobyl, je ještě dost mladý. Podle jedné z teorií vznikl jako vedlejší produkt studené války mezi Sovětským Svazem a USA. Po úspěšném vypuštění umělé družice Sputnik 1 v říjnu roku 1957 zaveleli Američané k odvetě a založili agenturu ARPA (Advanced Research Projects Agency). Ta měla zajistit obnovení vedoucího technologického postavení USA. O více než deset let později byla zprovozněna první síť o čtyřech uzlech. V roce 1972 se síť rozšiřuje na 50 počítačů a postupně začíná hvězdná éra internetu. Zpočátku pomalu (v roce 1984 bylo připojeno pouhých 1000 počítačů), postupně však počet uživatelů strmě narůstal a v roce 2006 přesáhl miliardu.

Ani Česká republika není výjimkou. Zatímco v devadesátých letech znal a využíval tuto celosvětovou síť málokdo, v listopadu 2008 mělo připojení k internetu 32 procent domácností. O půlrok později mělo přes 90% domácích počítačů v ČR možnost připojit se k internetu. Původní nejčastěji využívané vytáčené připojení dnes ztratilo na významu, největší podíl trhu zaujímá bezdrátové nejčastěji Wi-Fi technologie, pevná telefonní linka s ADSL či kabelová televize.
O tom, že internet je neocenitelný pomocník, dnes jistě nikdo nepochybuje. Využijeme jej při zjišťování potřebných informací v práci, oceníme jej však i při vyhledávání nejbližšího instalatéra či nejlevnějších sportovních potřeb. Internet zkrátka obsahuje miliony informací a služeb. Jedním a snad i mezi vámi oblíbeným zdrojem informací, jsou i oficiální stránky našeho časopisu Zahradnictví s adresou www.zahradaweb.cz. Ty začátkem letošního roku získaly nový a doufejme i slušivý kabátek ve formě modernějšího designu. Na horní liště naleznete všechny potřebné informace jako jsou kontakty na redakci, informace o předplatném časopisu, obsahy a obálky aktuálních čísel a především přehledně roztříděné informace ze všech zahradnických oborů. Podařilo se nám zachovat původní obsah stránky, která tak již představuje zajímavou databázi informací ze zahradnictví.
Komu nestačí pouze si prohlížet, může se zapojit i aktivněji. V nově vyhlášené fotosoutěži se mohou předvést amatérští fotografové, zahradnická burza nabízí možnost prodeje či koupě zahradnických výpěstků či pracovní příležitosti pro zahradníky. Inspiraci na výlety i vzdělávací akce představuje databáze akcí, do které lze vkládat upoutávky na jednotlivé akce bezplatně. Budeme rádi, pokud se zapojíte i vy. Začít můžete i hlasováním v aktuální anketě na zmíněné stránce.
Mnoho příjemných chvil nad tištěnou či webovou verzí časopisu přeje celá redakce časopisu Zahradnictví.

Helena Piková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down