15.07.2005 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Německá vína zlepepšují svou pověst

Německá vína se ve světě pomalu zbavují pověsti sladkých a levných bolehlavů. Podle Německého vinného institutu DWI se německým vinařům pomalu daří prosazovat na mezinárodním trhu i suchá kvalitní odrůdová vína. Institut, který se stará o propagaci německých vín, tvrdí, že zažívají ve světě renesanci a jsou žádána jako nikdy předtím.

Němečtí vinaři vyvezli od května 2004 do dubna 2005 celkem 2,6 milionu hektolitrů vína za 445 milionů eur, což je na množství o 2,7 procenta více než o rok dříve. Poptávka se zvyšuje se hlavně v USA, kde roste zájem o nejlepší značková vína přímo od vinařů. Vývoz německých vín do USA se za uplynulé čtyři roky téměř zdvojnásobil a nyní činí 210 000 hektolitrů za 68 milionů eur, což znamená jen za uplynulý rok nárůst na množství o 19,2 procenta. Po Velké Británii se Spojené státy staly druhým nejdůležitějším trhem, Nizozemsko je třetí a Japonsko čtvrté. Zatímco se ale v USA prodávají odrůdová vína, ve Velké Británii jsou to spíše směsi pod názvy jako Černá věž nebo Smutná jeptiška. Na ostrovy loni putovalo 973 000 hektolitrů vína v hodnotě 128 milionů eur. Němečtí vinaři se proto snaží tamní nabídku rozšířit také o odrůdy jako například ´Rivaner´, ´Sylvánské zelené´, ´Ryzlink rýnský´nebo ´Rulandské šedé´. Nejdůležitějším vývozním artiklem mezi německými víny ovšem zůstává právě Ryzlink.
V Německu rostou dvě třetiny všech světových odrůd ryzlinku a podle vinařů zdejší klima propůjčuje vínům typickou ovocnou chuť.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down