Nejzelenější ze zelených veletrhů

Již po osmatřicáté v řadě se v Německu uskutečnil mezinárodní zahradnický veletrh IPM Essen. Během čtyř dnů jeho konání koncem ledna představilo celkem 1538 vystavovatelů ze 46 zemí své inovativní produkty a služby týkající se rostlin, technologií, floristiky a veškerých zahradních prvků. Výstaviště Messe Essen se opět proměnilo v místo setkávání odborníků ze zeleného sektoru s ještě větším důrazem na ekologii než v předešlých letech.

Letos počítadlo návštěvnosti veletrhu překročilo 54 000 příchozích z více než stovky zemí. Cílem návštěvníků je získat přehled o současných trendech a vybrat zajímavé zboží pro nadcházející sezónu. Do všech sfér veletrhu prosákly současné změny klimatu a udržitelnost, jeho mottem byla hesla Zelený, skvělý, nádherný! Podle generálního ředitele veletrhu Messe Essen Olivera P. Kuhrta získalo zahradnictví v souvislosti s diskusí o klimatu nesmírný význam a ve veletržních halách bylo cítit nadšení napříč všemi expozicemi, které opět překypovaly inovacemi pro zelený sektor.

Na udržitelnost a změny klimatu se vystavovatelé více zaměřili již v předešlém roce a letos tuto oblast ještě prohloubili, stala se takříkajíc všudypřítomnou: k vidění byly nejrůznější ekologicky šetrné obaly včetně pěstebních kontejnerů s různou mírou recyklovaných směsí, nové odrůdy rostlin tolerantní k současnému klimatu, rostliny lákající hmyz pro podporu biologické rozmanitosti, zelené rostliny čistící vzduch, nejrůznější samozavlažovací květináče nebo náhražky rašeliny. Také v oblasti technologií byl kladen důraz na energeticky efektivní výrobní postupy a průkopnické digitální technologie.

Více informací naleznete v časopisu Zahradnictví č. 3/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down