30.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší zahradnická akce západních Čech

Město Teplá, jenž se nachází v Karlovarském kraji nedaleko Mariánských lázních je proslulé nejen svým premonstránským klášterem založeném v roce 1193, ale v posledních letech i zahradnictvím Zahrada Teplá. Jednou z akcí, která do Teplé dvakrát do roka přiláká tisícovky milovníků květin jsou Dny otevřených dveří zmiňovaného zahradnictví. Letošní jarní etapa, konaná ve dnech 8. až 10. května nabídla návštěvníkům bohatý odborný a zábavný program.

Kromě samotné prohlídky prodejní a výrobní části zahradnictví využili návštěvnici akci zejména k nákupu zeleninové sadby a balkónových rostlin. Velký zájem byl rovněž o trvalky, které jsou v Teplé zastoupeny ve stovkách druzích a kultivarech, bohatě je např. zastoupen rod Geranium, Ajuga a Hosta.
V prodejní nabídce samozřejmě nechyběly jehličnaté a listnaté stromy a keře, vodní a bahenní rostliny, kapradiny a traviny. Velkou pozornost milovníků léčivých a aromatických rostlin letos vzbudila např. po ananasu vonící šalvěj Salvia rutilans Ananassalbei. Dny otevřených dveří nejsou pouze místem nákupu, ale i zábavy. K navození příjemné atmosféry v Teplé letos přispělo kromě slunečného počasí vystoupení divadla Kapsa Andělská Hora, hudební skupiny Aliance a herce Jiřího Krytináře. Velké oblibě návštěvníků se rovněž těšila květinová show na jejíž přípravách se podíleli žáci SOU Toužim a studenti MZLU v Brně, ZF v Lednici.
Podzimní dny otevřených dveří se v zahradnictví Teplá budou konat v první dekádě měsíce října. Podrobnější informace o konání akce budou uveřejněny na www.zahradatepla.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down