23.05.2013 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší přehlídka strojů v Evropě

V termínu od 23. do 25. června se německý Eisench-Kindel stane místem konání největší open-air přehlídky strojů a zařízení pro zakládání a údržbu zeleně, terénní úpravy, školkařskou produkci – Demopark + demogolf 2013. Kromě zahradní a komunální techniky zde budou představeny stroje pro zakládání a údržbu golfových hřišť.

Díky svému specifickému výstavnickému záběru a kvalitní organizaci je Demopark + demogolf právem považován místem evropského setkání profesionálních zahradníků, zástupců správy veřejné zeleně a správců golfových hřišť.
Na výstavní ploše přesahující plochu 25 000 m2 se představí své stroje a zařízení přes 4000 výrobců a prodejců. Přestože největší zastoupení mají na akci tradičně firmy z Německa, letošního ročníku se rovněž zúčastní 75 vystavitelů z 16 zemí.

Zaměřeno na elektrický pohon
Z technologického hlediska, se dnes průmysl zaměřuje na elektronické kontrolní systémy a automatizační řešení, kterými jsou čím dál tím více vybaveny i stroje a zařízení pro zelený sektor. Ne náhodou je tak do soutěže Inovace přihlášeno nejvíce exponátů v historii jejího konání. Porota z předních odborníků letos udělila v této kategorii celkem čtyři zlaté a dvanáct stříbrných medailí. Na výstavní ploše tak nebudou chybět robotické žací stroje či rozmetadla na zimní údržbu komunikací s kontrolním GPS systémem, jenž fungují s centimetrovou přesností.
Strom jako nedílná součást našeho bytí
Tímto sloganem chtějí organizátoři akce upozornit, jak důležitá je přítomnost stromů v našem bezprostřední okolí i v krajině. Kromě speciální expozice zaměřené na sportovní a golfové trávníky, je samostatná sekce Demoparku věnována
pouze mechanizaci a zařízením na pěstování a údržbu stromů – zejména dobývacím a sázecím strojům pro vzrostlé stromy či udržitelným zavlažovacím systémům.
Snadná dostupnost
K plynulému silničnímu provozu budou letos poprvé zprovozněny dva nové dálniční výjezdy k příjezdu místa konání výstavní akce, a to Eisenach-Ost a Sättelstät. K pohodlnější návštěvě výstavy rovněž přispějí rozšířené parkovací místa se zpevněnou plochou. Cestující vlakem mohou využít bezplatnou kyvadlovou dopravu mezi nádražím Eisenacht a výstavním areálem.

(red)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down