03.05.2017 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci

S rostoucími požadavky na údržbu obce Spojil se před třemi lety rozhodli pořídit novou sekačku a volba padla na značku Kubota, která se jim osvědčila spolehlivostí a servisní nenáročností, a sice komunální žací stroj GZD 15 HD. Před dvěma lety si obec pořídila ještě velký traktor L 5040, který se uplatnil v zimním období na úklid sněhu, využívají jej i na úpravu skládky kompostu ze zahradního odpadu. Halda biomasy se musí upravovat větším traktorem s čelním nakladačem. Do budoucna k němu plánují pořídit příkopové rameno, případně větší valník na odvoz kompostu a dřevní hmoty.

„Fotbalové hřiště dokážeme díky sekačce GZD 15 HD posekat daleko rychleji než dříve, stejně jako plochy podél komunikací se sakurami. Ušetříme zhruba polovinu času,“ podotkl M. Záleský. Fotbalové hřiště sečou na výšku zhruba tři centimetry, ostatní travnaté plochy v obci sečou na vyšší porost. V žacím ústrojí jsou dva mimoběžné nože, které lehce nepoškodí cizorodý předmět, jako jsou například láhve, větve nebo kameny. Žací ústrojí je umístěné mezi nápravami – cesta posečené trávy do koše je proto kratší, sníží se tím riziko ucpávání. Tunel do koše je rozměrově podstatně větší než u hobby zahradních strojů, aby se neucpával velkým množstvím posečené hmoty ani v nepříznivých podmínkách, kdy je vlhká tráva po dešti nebo od rosy.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. To ani my ne. Kupuji si rád kvalitní věci, které mi dlouho vydrží. Mezi ně patří i EC motory Bühler https://www.schmachtl.cz/ec-motory-buhler . Vím že mají kvalitní převodovky a že s nimi určitě nikdy nesáhnu vedle. Navíc je docela fajn, že vybrané komponenty k motoru mohu v klidu zkonzultovat a tak vím že můj stroj je v dobrých rukou.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down