26.10.2022 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepším českým sommelierem je potřetí Kamil Prokeš

Kamil Prokeš z Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty MENDELU se stal už potřetí Sommelierem roku. Svými znalostmi a dovednostmi přesvědčil odbornou porotu, že si nejvíce zaslouží titul nejlepšího sommeliera na Mistrovství České republiky BOHEMIA SEKT Trophée. Získáním titulu dosáhl nejvyššího profesního uznání, držitelů tohoto „hattricku“ je za dobu konání soutěže pouze pět.

„Samozřejmě si titulu nesmírně cením, i toho, že se mi podařilo uspět třikrát. Vyhrát poprvé je asi nejsnadnější, protože nikdo od vás nemá žádné očekávání, podruhé už je to těžší a potřetí nejtěžší,“ uvedl po soutěži Kamil Prokeš.

Druhou pozici obsadil Martin Parýzek reprezentující společnost Californian Wines, na třetí příčce se umístila Natálie Bordáscová z justWINE Brno. Ve 24. ročníku soutěže předstoupilo před odbornou porotu složenou z předních degustátorů a dalších vinařských odborníků šestnáct profesionálů, jedenáct mužů a sedm žen.

„Kamil Prokeš se dnes zařadil mezi sommelierské legendy, které trojnásobný titul získaly v minulosti. Je výborné, že takových lidí se znalostmi a dovednostmi na nejvyšší úrovni u nás přibývá. Gastronomie teď nezažívá vůbec lehké časy a jsme rádi, že právě i touto soutěží můžeme alespoň trochu ocenit profesionály, kteří se snaží její úroveň neustále zvyšovat,“ řekl Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down