02.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepším biovínem v Česku je Tramín červený 2019 z Víno Marcinčák

Nejlepším biovínem původem z České republiky je pro letošní rok Tramín červený 2019, výběr z hroznů od vinařství Víno Marcinčák z Mikulova. Vybrala jej odborná porota soutěže Biovíno 2022, která je součástí celostátní soutěže Nejlepší biopotravina. O výsledcích informoval v tiskové zprávě Vinařský fond.

Kromě titulu šampiona soutěže získalo Víno Marcinčák i titul za nejlepší bílé víno za Riesling 2018 VOC Mikulov a také za nejlepší červené víno s Frankovou 2017 slámovým vínem. Víno Marcinčák tak získalo i cenu za nejlepší kolekci vín.

"Těší nás, že jsme v takové konkurenci a na tak celkově vysoké úrovni dosáhli významného úspěchu. Je to pro nás známka toho, že biovína děláme opravdu dobře," uvedl majitel rodinného bio vinařství Petr Marcinčák.

Letos odborníci v soutěži biovín hodnotili 76 vín z Moravy i Čech a udělili 47 zlatých medailí a 21 medailí stříbrných. Vína soutěžila v sedmi kategoriích. Soutěž tak počtem vzorků patří k těm menším, určena je ale výhradně pro biovína z České republiky.

Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, Sdružení vinařů mikulovské vinařské podoblasti, EKOVÍN – Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína a Svaz vinařů ČR, za organizační spolupráce Národního vinařského centra. Účastnit se jí mohou všechna bio vína z České republiky, která mají certifikát ekologického zemědělství a splňují základní statut soutěže. Účelem soutěže je porovnat a odborně zhodnotit biovína z různých vinařských oblastí, obcí a tratí v České republice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down