13.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejen květinová výstava jako přehlídka zahradnického umu

V polovině července pozvala společnost Plantana s. r. o. své zákazníky, profesionální zahradníky do západních Čech na prezentační akci nejen květinových novinek, ale i nových odrůd bylinek, zeleniny a drobného ovoce pro příští sezónu. Součástí programu byla také prohlídka klatovského Zahradnictví Papež s výstavou sortimentu firem Syngenta Flowers, Hishtil, Lubera Edibles, Hogendoorn a Royal van Zanten, jež společnost Plantana v tuzemsku zastupuje.

Součástí výstavy byla i umně zakomponovaná prezentace spotřebitelských konceptů Garden Star, Roubovaná se vyplatí a Bylinky a koření.

Jak vysvětlil Pavel Krušina, obchodní zástupce společnosti Plantana pro Prahu, Jižní, Západní a Střední Čechy, cílem bylo vytvořit výstavu podobnou německé Flower Trials a připravit návštěvníkům, koncovým spotřebitelům, ukázku zahradnického umu od A do Z. „Chceme podpořit tuzemské pěstitele, proto jsme stvořili například koncept Garden Star. Díky němu může zákazník prostřednictvím webových stránek vyhledat svého lokálního zahradníka. Jako podporu tuzemským pěstitelům navíc připravujeme propagační materiály jako časopis O zahradě a Zápisník mladého zahradníka pro vzdělávání nejmladší generace,“ uvedl P. Krušina. V rámci konceptu Garden Star dodává Plantana pěstitelům například barevně rozlišené etikety pro balkónové rostliny, trvalky, bylinky i zeleninu.

Antonín Papež, který výstavu spolu se společností Plantana připravil, se specializuje na roubované jehličnany a čarověníky, množí vlastní i průhonické azalky, pěstuje balkónové rostliny, letničky, drobné ovoce i kontejnerované ovocné stromky a snaží se udržet široký sortiment rostlin. Nově roubují například Sciadopitys a chtějí se zaměřit i na méně pěstované jehličiny. Celkem nabízí přes 200 druhů roubovaných jehličin. Zahradní činnost v Klatovech provozuje rodinná firma A. Papeže od roku 1942 už jako čtvrtá generace zahradníků.

Pro tuzemské pěstitele připravila firma Plantana zážitkové odpoledne v penzionu Statek česká lípa v Myslovicích s představením novinek v sortimentu. Mnohé z nich si mohli přítomní prohlédnout na výstavě v Zahradnictví Papež. Tomáš Kulhánek, obchodní zástupce společnosti Plantana pro Moravu a Vysočinu, přítomným představil nové odrůdy letniček a trvalek šlechtitelské společnosti Syngenta Flowers. Z Pelargonium interspecific je v sérii Mojo® k dispozici již šest barev, nově lososová Salmon a bílá White. Rostliny dobře rozvětvují a jsou poměrně rané, k přednostem patří odolnost vůči dešti. Novinkou je Pelargonium zonale Rosebud Astrid se zářivě růžovými květy ve tvaru růže a barevnými listy. Bujnějším růstem, většími květy a ranějším nakvétáním vyniká Pelargonium peltatum Cascade®Snow Imp. Lze ji kombinovat se sérií Supercascade. Petunia hybrida Fun House vytváří kompaktnější rostliny s velkým množstvím květů, novinkou je odrůda Total Eclipse. V sérii petúnií Sanguna® nabízí Plantana tyto nové barevné kultivary: Deep Burgundy Picotee s tmavým okem a stálou barevností květů, její předností je i výborné větvení a kvetení po celou sezónu; časně kvetoucí Mega Purple s kompaktním vzrůstem, kterou lze kombinovat se surfíniemi pro vytvoření bohatého závěsu i v horní části truhlíku; dále tři nové barvy Mega s velkými květy – Pink Vein, Rose Vein a Purple Vein. Sérii petúnií Dekko nově obohatily dvě odrůdy – ranější White Imp. a bílo-fialově kvetoucí Pinwheel Purple odolná proti suchu.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 8/2022 s tématem měsíce Květinářství a školkařství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down