27.10.2019 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nastupují substráty nové generace

Společnost Gramoflor ve spolupráci s firmami Volmary a Sinco zahradnické potřeby letos v srpnu pozvala profesionální zahradníky, tentokrát především pěstitele květin, na odbornou exkurzi do závodu na zpracování pěstebních substrátů v německé Vechtě. Kromě zajímavé prohlídky závodu a nedalekého rašeliniště navštívili účastníci ještě několik moderních zahradnických firem a mimo jiné se zúčastnili i dnů otevřených dveří společnosti Volmary v Kaldenhofu, kde se mohli kochat novinkami i osvědčenými kultivary květin.

 

Ing. Zbyněk Slezáček, MSc., zástupce společnosti Gramoflor pro ČR spolu s Ing. Vladimírem Ilenčíkem, obchodním zástupcem společnosti Volmary GmbH, připravili pro účastníky exkurze nabitý program a i díky jejich odbornému tlumočení získali přítomní zahradníci spoustu zajímavých informací a možná i vlastních nápadů, kam se mohou do budoucna posunout. V následujících číslech Zahradnictví vám přiblížíme návštěvu podniků i dne otevřených dveří společnosti Volmary.

Majitel firmy Gramoflor GmbH & Co. KG., Josef Gramann uvítal účastníky exkurze v jednom ze svých závodů, ve Vechtě. Rašelině a zpracování profi i hobby substrátů se věnuje velmi intenzivně posledních 30 let, v současnosti jde o hlavní aktivitu firmy, jejíž počátky sahají do roku 1908. Společnost Gramoflor má v současné době kolem stovky zaměstnanců. Kromě závodu ve Vechtě vyrábí substráty ještě ve Vördenu a celkem těží rašelinu v severním Německu na 540 hektarech rašelinišť. Roční produkce se pohybuje kolem 550 až 580 m3 profesionálních a hobby substrátů. Kromě standardní nabídky řeší jednotliví obchodní zástupci konkrétní receptury na přání zákazníků pro pěstované kultury. Roční obrat firmy dosahuje kolem 30 milionů eur. Zaměřují se na export, kolem 60 procent substrátů putuje do Evropy. K největším odběratelům patří Španělsko, Česká republika, Rakousko a Itálie. V současnosti budují další, v pořadí již třetí závod na výrobu substrátů ve Španělsku. Společnost Gramoflor chce být podle Josefa Gramanna spojována s produkcí kvalitních profesionálních substrátů, zodpovědnou těžbou rašeliny na vlastních rašeliništích a profesionalitou v oboru. Díky tomu, že vytěžené plochy rašelinišť obnovují, dostávají od státu nová povolení k těžbě rašeliny. V roce 2012 založila společnost Gramoflor nadaci na obnovu rašelinišť v severním Německu, která je na firmě nezávislá. V obou závodech, ve Vechtě i ve Vördenu mají stejnou techniku na výrobu substrátů, vyrábí totožné receptury a mohou si tak předávat objednávky. Gramoflor vlastní celou řadu certifikátů, například RAL na kvalitu a výrobu substrátů nebo na biosubstráty.

 

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 10/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down