19.03.2022 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní zemědělské muzeum připravilo program pro ukrajinské uprchlíky. Vstup mají zdarma

Překlad obsahu expozic a výstav, hru pro děti a především vstup zdarma nabízí Národní zemědělské muzeum v Praze ukrajinským návštěvníkům. Ve spolupráci s městskou částí Praha 7 bude v muzeu působit také dětská skupina pro předškoláky. Od dubna budou vstup zdarma nabízet i ostatní pobočky muzea v regionech.

Během minulého týdne připravilo Národní zemědělské muzeum řadu opatření a aktivit, díky kterým si mohou návštěvu muzea plnohodnotně užít také váleční uprchlíci z Ukrajiny. Na pokladně mají nyní k dispozici plánek muzea v ukrajinštině a před každou z expozic a výstav najdou stručný popis toho, o čem vypráví. Pro starší děti ve věku 7–12 let muzeum připravilo poznávací hru po muzeu a na svých webových stránkách a sociálních sítích se plánuje zaměřit také na zajímavosti z historie ukrajinského zemědělství – vše i v ukrajinském překladu. Vstup je pro všechny po předložení pasu zdarma. „Naše muzeum navštěvují především rodiny a vzhledem k tomu, že z Ukrajiny k nám nyní přijíždějí zejména matky s dětmi, chtěli jsme rychle zareagovat a zpřístupnit jim naše muzeum i v jejich jazyce. Věříme, že alespoň takto můžeme pomoci v jejich nelehké životní situaci,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Zdeněk Novák.

Muzeum připravilo letáky, které o této možnosti Ukrajince informují v jejich jazyce. Ve spolupráci s městskou částí Praha 7 nabídne i své prostory pro ukrajinskou dětskou skupinu. Od dubna pak návštěvníci najdou překlady popisů expozic a výstav také v ostatních pobočkách NZM v regionech Česka.

Ukrajinský program v NZM vzniká díky spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou, jejíž ukrajinští studenti pomáhají s překlady textů. Materiály v ukrajinském jazyce pro muzeum zdarma vytiskla tiskárna Tygr u Stromovky.*

Aktuální informace v ukrajinštině dostupné na webu NZM: https://www.nzm.cz/aktuality/sanovn-ukransk-druz

Zdroj: NZM

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down