12.11.2019 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nakupte zahradní nábytek chytře. Mimo sezónu!

Vaše zahrada se pomalu ukládá k zimnímu spánku. Chvíle na to, odsunout všechny zahradní a terasové záležitosti stranou? Omyl. Nastává pravý čas pro dokoupení zahradního nábytku, dekorací, květináčů, lavic, křesel a lehátek. Jsou totiž za nejlepší ceny.

Zahradní nábytek je důležitou součástí každé zahrady. Abyste se v ní cítili skutečně dobře a využívali ji naplno, budou se zahradní židle a stůl, lehátka nebo křesla hodit. Nejenom proto, abyste měli kde pohostit návštěvu a stát se mistrem grilovacích sešlostí. Je třeba mít i posezení, které bude sloužit k relaxaci, odpolední kávě nebo večernímu poháru vína. A kdy jindy nakupovat výhodně nábytek než v době mimo sezónu, kdy můžete využít nejrůznějších slev a výprodejových akcí!

Proč nakoupit zahradní nábytek mimo sezónu?

  • Díky zimnímu období můžete vybírat dlouho a pečlivě, nehoní vás žádný termín zahradní oslavy.
  • Můžete využít slevy a výprodeje na zahradní nábytek v průběhu podzimu a zimy.
  • Vyhnete se nákupnímu šílenství na jaře.

Jak vybrat zahradní nábytek, aby dlouho vydržel?

Nakupovat mimo sezónu znamená i luxus v podobě důkladného průzkumu trhu, dostupných variant a cenových možností. Zaměřte se na základní parametry, díky kterým si skutečně vyberete takový zahradní nábytek, který nejenže bude za výhodnou cenu, ale vydrží vám celé roky.

Odolný a stabilní materiál

Při výběru materiálu buďte obezřetní. Zohledněte hned několik faktorů na úvod. Třeba to, zda nábytek budete mít schovaný pod střechou nebo nikoliv. Pokud budete mít nábytek pod střechou, můžete si dovolit zvolit dřevo, ratan, vodní hyacint. Hrozí-li, že na nábytek bude pršet, vsaďte na umělý ratan, plast nebo kov (nerez, hliník).

 

Kolik osob jej bude využívat?

Počet rodinných příslušníků i známých bude hrát ve výběru rovněž klíčovou roli. Je třeba koupit dostatečný počet křesel či židlí i velký stůl, kam všechny usadíte. Za každou židlí počítejte s rezervou 40 cm prostoru pro pohodlné sezení.

 

K čemu bude sloužit?

Budete zahradní nábytek využívat nejčastěji pro zahradní opékačky, nebo chcete spíše nějaké kousky pro relaxaci vleže na sluníčku? I od těchto požadavků se bude odvíjet typ nábytku. Pro pravidelné stolování si pohlídejte výšku nábytku i hloubku sedu. V případě, že nemá čalounění, myslete i na podsedáky nebo polstry, které delší sezení zpříjemní. Pro relaxaci klidně zvolte lehací kusy nábytku, třeba zahradní lehátka nebo relaxační venkovní pohovky. Ideální jsou pak polohovatelné kousky doplněné stříškou. Stejně tak chcete-li nějaký kousek čistě pro vás, zaměřte se na houpací sítě nebo závěsná křesla, která víte, že by vám udělala radost.

Za málo peněz hodně údržby?

U jakéhokoliv nábytku na zahradu si pohlídejte i jeho údržbu. Aby vám vydržel co nejdéle, bude to chtít pravidelnou péči. Plastový nebo kovový nábytek s největší pravděpodobností bude vyžadovat jen lehkou údržbu v podobě čisticího přípravku a vlhkého hadříku. Dřevěný nábytek už ale vyžaduje ochranné nátěry proti vlhku a nečistotám, které je třeba provádět podle potřeby minimálně jednou za rok.*

 

 

Text a foto archiv společnosti Biano s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. Ahoj, my si před pár týdny koupili krásný zahradní nábytek v Ikee. Je dřevěný a to se nám na naši zahrádku moc hodí. Už se těšíme, až ho vyzkoušíme, ale ještě je na sezení na zahradě zima. Sice máme nějaké dečky a podložky z ovčí vlny, které jsem sehnala tady: https://www.vlnenezbozi.cz/doplnky-do-bytu/, ale to stále nestačí, když se střídá slunce a sníh.

  2. Moc bych chtěla poděkovat za tak cenné tipy, jsme totiž s přítelem v tomto směru naprostí nováčci - bydleli jsme totiž oba dva celý život na sídlišti v Praze a zhruba před rokem jsme si pořídili domeček kousek za Prahou, který má nemalou zahradní plochu 😉 Díky Vám jsme ušetřili několik tisíc korun za zahradní nábytek, nyní si vybíráme krásné porcelánové nádobí z internetových stránek https://www.antikart.cz/ a pak už budeme moct koukat po nějakém grilu. Moc nás to baví, je to skutečně něco jiného, než vybavovat pouze byt.

  3. Manžel chtěl nový nábytek kupovat už na jaře. Já mu říkala “Péťo, počkejme s tím, uvidíš že se nám to vyplatí”. No a jako vždy jsem měla pravdu. Teď jsme ten stejný stoleček koupili o 3 000,- levněji na https://www.najdiprodukty.cz/kategorie/nabytek-01904/. Manželovi jsem teda řekla, že to bylo jen o 2 000,-, a za ten zbytek jsem si koupila nový make-up. To má za to, že mi nevěří.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down