08.11.2022 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nadace Gatesových poskytne 1,4 miliardy dolarů zemědělcům v Africe a v Asii

Nadace Billa a Melindy Gatesových poskytne 1,4 miliardy dolarů (34 miliard Kč) malým zemědělcům v Africe a v Asii, aby se mohli lépe přizpůsobit změnám klimatu. Podle dnešního oznámení nadace budou peníze vypláceny v období čtyř let.

Finance mají pomoci zavést inovační metody, které zemědělcům umožní bránit se suchu, horku a záplavám, tedy jevům spojovaným právě se změnami klimatu, uvedla agentura AFP.

Nadace Gatesových svůj záměr oznámila v den zahájení mezinárodní klimatické konference COP27. "Aby byly zemědělské inovace a technologie dostupné v širším měřítku potřebným komunitám, je zapotřebí poskytnout dodatečné finance," uvedla nadace ke svému příspěvku.

Na konferenci v Šarm aš-Šajchu ode dneška jednají politici z celého světa a zaznívají první finanční závazky na ochranu planety. Fond amerického miliardáře Jeffa Bezose například do roku 2030 daruje miliardu dolarů (téměř 25 miliard Kč) na ochranu přírody a biologické rozmanitosti.

Organizace zastupující 350 malých zemědělců dnes vyzvaly, aby se prioritou konference stal plán na vytvoření "potravinového systému, který umožní uživit svět v době oteplování planety".

Generální ředitel nadace Gatesových Mark Suzman řekl, že "důsledky klimatických změn jsou už teď zničující a jakékoli zpoždění v reakci na ně znamená zvýšení počtu trpících lidí a prodražení postupů, které mohou situaci zlepšit".

"Politici musejí naslouchat afrických zemědělcům a vlády musejí pochopit, co tito lidé potřebují. A reagovat rychle," řekl Suzman.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down