03.05.2019 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na workshopu rokovali ředitelé škol i profesních svazů

Ve dnech 21.–22. března 2019 byl pod záštitou děkanky Zahradnické fakulty MENDELU doc. Dr. Ing. Aleny Salašové realizován tradiční workshop Setkání s řediteli a zástupci středních škol. Jednalo se již o 12. ročník této akce, jejímž cílem je setkání zástupců středních škol se zástupci odborných profesních svazů, příslušných státních institucí a akademických pracovníků Zahradnické fakulty MENDELU.

Hlavním záměrem setkání bylo prohloubení partnerství, výměna aktuálních informací, konzultace možností vzájemné spolupráce v dalším období a v neposlední řadě i předávání informací o realizovaných či připravovaných projektech. Důraz byl kladen na rozvoj spolupráce Zahradnické fakulty a středních zahradnických škol s profesními svazy a zahradnickou praxí. Zaměstnavatele na setkání reprezentovali zástupci Svazu zakládání a údržby zeleně (SZÚZ), Svazu školkařů České republiky (SŠ ČR), Školkařského svazu Ovocnářské unie ČR (ŠS OU ČR), Zelinářské unie Čech a Moravy (ZUČM) a Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT). Za MŠMT ČR se jednání zúčastnil zástupce Národního ústavu pro vzdělávání Praha (NUV).

V úvodu jednání byly minutou ticha vzpomenuty dvě zesnulé osobnosti zahradnického školství. Jednou z nich byla PaedDr. Alena Hlavinová, obětavá ředitelka Střední zahradnické školy Ostrava-Hulváky a druhou osobností Ing. Josef Vít, dlouholetý pedagog mělnické zahradnické školy.

Text

doc. Dr. Ing. Petr Salaš,

Zahradnická fakulta Lednice,

Mendelova univerzita v Brně

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down