05.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Výstavišti Kroměříž se uskuteční zahradnická výstava Floria Léto 2021

Na Výstavišti Kroměříž se od pátku do neděle uskuteční zahradnická výstava Floria Léto 2021. Letošní ročník tradiční výstavy nese motto Zvířecí říše v květech, sdělil v tiskové zprávě ředitel výstaviště Ondřej Kuropata.

"Hlavně nás těší, že se můžeme pomalu vrátit k výstavám Floria v takové podobě, v jaké je návštěvníci znají z dřívějška. Z posledních pěti výstav jsme museli kvůli epidemii tři zrušit a ty dvě zbývající se uskutečnily ve značně omezeném režimu. Věřím, že následující víkend si lidé užijí a že jim výstava vykouzlí úsměv na tváři. Proto jsme i pro květinovou expozici zvolili odlehčenější téma, které má hlavně navodit tu správnou letní květinovou atmosféru," uvedl Kuropata.

V areálu výstaviště bude umístěno několik nadživotních květinových aranžmá v podobě papouška, motýla, krtka či zubra. Objekty ztvární floristé Vojtěch Zahradník a Jarmila a Petra Pejpalovy.

"Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí," uvedl Kuropata. Připraven je také doprovodný a hudební program.

Výstaviště Kroměříž navštěvuje tradičně přes 250.000 lidí ročně. Areál o rozloze čtyři hektary obsahuje dva výstavní pavilony, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest tematických zahrad a Dětský a sportovní svět. Základem výstav jsou zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto, Floria Podzim Bonsai a Floria Dušičky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down