21.02.2024 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Vysočině se do protestních jízd ve čtvrtek zapojí 320 vozidel zemědělců

Na Vysočině se do čtvrtečního protestu zemědělců podle policie zapojí 320 vozidel. Na silnice všech pěti okresů vyjedou traktory, traktory s vlekem, případně i nákladní auta. Krajské policejní ředitelství dostalo od organizátorů plány protestních jízd, které budou od 10:00 do 12:00. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Protest pořádaný Agrární komorou a Zemědělským svazem bude součástí evropských protestů zemědělců proti politice Evropské unie.

Kontrola technického stavu

Policisté budou na jednotlivých trasách sledovat dodržování pravidel provozu řidiči zemědělských strojů. "Policisty bude také zajímat, zda k jízdě použili vozidlo, které je v řádném technickém stavu, tedy zdali je technicky způsobilé k jízdě po pozemní komunikaci," uvedla mluvčí. Namátkově budou u řidičů také prováděné kontroly na alkohol. "Za případná porušení budeme ukládat sankce v maximální možné výši," dodala.

Agrární komora ČR společně s organizacemi ze Slovenska, Polska, Maďarska, Litvy a Lotyšska vyzvala zemědělce, aby 22. února vyjeli v kolonách na hranice. Hlavním důvodem je podle komory upozornit na problémy spojené s komplikovanou zemědělskou politikou Evropské unie.

"My to máme k hranicím daleko, takže jsme zvolili formu protestních jízd zemědělské techniky , mj. traktory po celém kraji," řekla v úterý ČTK ředitelka žďárské agrární komory Eva Kincová. Zemědělská technika bude na Vysočině dvě hodiny projíždět vybranými úseky hlavních silnic, často směrem k okresním městům.Otáčet se bude na kruhových objezdech.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down