13.09.2023 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veletrh Zahrada Čech v Litoměřicích letos zavítalo přes 57.000 návštěvníků

Na veletrh Zahrada Čech v Litoměřicích letos dorazilo 57.000 návštěvníků. Loni za šest dnů areálem prošlo 55.000 lidí. ČTK o tom dnes informovala mluvčí města Eva Břeňová. Výstava trvala i letos šest dní, dnes skončila. Hned první den dorazily davy lidí. "Mám obrovskou radost, že letošní ročník přilákal na výstaviště tolik návštěvníků. Je to o několik tisíc více než v minulém roce," uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení, pod které litoměřické výstaviště patří, Michaela Mokrá. 

Dodala, že příští ročník se uskuteční od 13. do 18. září. Před covidem na veletrh pro zahrádkáře zavítalo 80.000 lidí, veletrh nicméně trval o tři dny déle. Zahájení Zahrady Čech letos pocítili i místní, město zablokovaly automobily. Zájem byl tradičně o česnek, trvalky, stromky a keře a různé nářadí a pomůcky.

Přes 500 prodejců

Výstaviště letos obsadilo na 500 prodejců. Veletrh doplnil kulturní program, jehož součástí bylo také vyhlášení regionální potraviny Ústeckého kraje a potravinářského výrobku kraje Přemysla Oráče. Do soutěže se letos přihlásilo 50 výrobců s více než 200 produkty. Časopis Zahrádkář vyhlásil výsledek tradiční soutěže Křišťálové jablko a Zelinářská unie Čech a Moravy vyhlásila výsledky 15. ročníku soutěže Zelí roku 2023. V soutěži Stavba dvacetiletí s Okresní hospodářskou komorou a Ústeckým krajem zabodoval i gotický Hrad Litoměřice, který se umístil na druhém místě.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down