05.11.2021 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na pražském Smetanově nábřeží začala obnova stromořadí

Na pražském Smetanově nábřeží dnes začala obnova stromořadí. Odstraněna a vyměněna byla první z devíti lip, které tam rostou. Na nábřeží budou vysazovány lípy malolisté. ČTK to sdělila Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK), která se o stromořadí v ulicích metropole stará.

Foto: https://commons.wikimedia.org/, Karelj

"Stromy budou vysazeny do speciálně míchaného substrátu přímo na míru, řádně ukotveny a ošetřeny. Následně bude instalována nová litinová mříž včetně rámu a nového mobiliáře," uvedla mluvčí. Dalšími úpravami bude zajištěno napojení na zavlažovací žlab, který bude vybudován v komunikaci, a zajistí tak přívod dešťové vody přímo ke kořenům stromů.

Kromě obnovy stromořadí správa opravuje také chodník. Rozebrána a znovu položena zde bude typická pražská mozaiková dlažba, která bude navazovat jak barevností, tak i vzorem na tu nynější. Stavební práce na nábřeží začaly letos v říjnu.

Magistrát loni v květnu zakázal průjezd aut na části Smetanova nábřeží ve směru od Národního divadla, za což si vysloužil kritiku zastupitelské opozice a vedení Prahy 1. Podle zástupců vedení města však opatření zlepšilo plynulost tramvajového provozu u Národního divadla, takže zákaz platí nadále. Magistrát také podle dřívějších vyjádření plánuje na obou březích Vltavy další úpravy, které mají provoz tramvají zlepšit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down