09.06.2005 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na návštěvě v Jezbořicích

O společnosti Smithers-Oasis jsme v našem časopise už nejednou psali. Je to pochopitelné, vždyť bez jejího produktu, aranžovací hmoty Florex, by si svou práci floristé jen ztěží dnes představili. Tentokráte jsme se do sídla společnosti, vísky Jezbořice ve východních Čechách vypravili osobně a podívali se, jak se vlastně Florex vyrábí.

Bylo hezké jarní počasí a do Jezbořic byli kromě novinářů pozváni i významní klienti společnosti Smithers-Oasis. Uvítání bylo velmi přátelské – osobně všechny přivítala ředitelka firmy paní Bohumila Joštová a všichni se zde zanedlouho cítili jako doma. Na programu byla prohlídka provozu s odborným výkladem a představení novinek Smithers-Oasis předním českým floristou a designérem Pavlem Hruškou.

V provozu
Výrobou a zpracováním aranžovací hmoty Florex nás provedl Ing. Leoš Tefr a my měli možnost vidět jak obrovské bloky čerstvě vyrobené hmoty, tak i její následné zpracování. Aranžovací hmota pro živé květiny je vypěněná a následně vytvrzená pryskyřice. Vypěňuje se ve formách o objemu 1,5 m3. Před vypěněním se do pryskyřice přimísí aditiva, která umožňují nasátí vody do celého objemu vypěněné hmoty. Bloky jsou následně zpracovány na pásové pile do tvarů potřebných pro další stroje. Ve většině případů se nařezané pásy hmoty zbavují prachu a současně se krájí na dělicím stroji na cihly, které se vkládají do požadovaných obalů. Část bloků je pak na různých rotačních strojích opracována na jiné tvary (koule, kužele, válečky a věnečky).

Novinky
Cílem předváděčky Pavla Hrušky bylo seznámit přítomné především s možnostmi použití stávajícího sortimentu Smithers-Oasis a takés připravovanými novinkami. Cenné byly rady ohledně správného použití sypané aranžovací hmoty nebo manipulace s plastovými úchyty aranžovací hmoty Florex. Jak dokazují fotografie, květinové kreace byly velmi zdařilé a ne jedna novinka překvapila i ostřílené floristy. Zda je však bude mít ve své stálé nabídce společnost Smithers-Oasis všechny, ukáže až zájem spotřebitelů. Nicméně cenné je především to, že zde tyto novinky představeny a že si je zájemci měli možnost důkladně prohlédnout a vlastnoručně ohmatat.
Den strávený v Jezbořicích byl příjemnou změnou po dlouhotrvající zimě a hostitelům patří upřímné poděkování.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down